Lielajā ģildē jauno sezonu sava galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā atklāj Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Līdz ar Ludviga van Bēthovena pazīstamo Koncertu vijolei un orķestrim ar vācu vijolnieka Franka Pētera Cimmermaņa solo, programmā iekļauts šīs sezonas orķestra rezidējošās komponistes Gundegas Šmites jaundarba "Rītausmas dieve Ēosa" pirmatskaņojums un Riharda Štrausa simfoniskā poēma "Tā runāja Zaratustra".

Tiešraidi vadīja Rūta Paula un starpbrīdī - sarunas ar diriģentu, solistu un jaundarba autori.


Gundega Šmite par jaundarbu “Ιώ. Ēosa” saka: “Ēosa (Ιώ) ir rītablāzmas dieviete sengrieķu mitoloģijā. Rītazvaigznes modinātā dieve rožpirkste slīd pa priekšu saules ratiem un iekrāso debesis, līdz to daudzkrāsainie vārti paver ceļu saulei. Arhetipiskā izpratnē Ēosa saistāma ar cerību un atjaunotni.

Mana skaņdarba iedvesmas avoti ir gan rītablāzmas neskaitāmie gaismojumi, gan dramatiskie sengrieķu mīti par patiesu gaismas redzēšanu. Darbu veido divas daļas ar teju nemanāmu pāreju kā lēnu ieslīgšanu tumsas ielejā. Seko strauja celšanās un izgaismošanās otrās daļas muzikālajos procesos.”