Tiešraidē no Lielās ģildes "Klasikā" skan Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts, kurā satiekas Latvijas profesionālie simfoniskie orķestri: Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Aināra Rubiķa vadībā, Latvijas Nacionālās operas orķestris Kaspara Ādamsona vadībā un Liepājas Simfoniskais orķestris ar Gunti Kuzmu pie diriģenta pults.

Koncerta programmā iekļauta latviešu komponistu – Jāzepa Vītola, Helmera Pavasara, Jāņa Mediņa, Jura Karlsona skaņdarbi, kā arī Ilonas Breģes jaundarbs – Ceturtā simfonija. Koncerta solisti – dziedātājs Daumants Kalniņš, vijolniece Paula Šūmane un čellists Kristaps Bergs.

Koncertu vada Orests Silabriedis, bet tiešraidi "Klasikā" - Rūta Paula, starpbrīdī piedāvājot sarunu ar vijolnieci Paulu Šūmani, diriģentiem Kasparu Ādamsonu un Gunti Kuzmu, komponistiem Ilonu Breģi un Juri Karlsonu, kā arī fragmentus no Ilzes Mednes intervijas ar čellistu Kristapu Bergu un Ingas Žilinskas sarunas ar komponistu, "Latvijas koncertu" programmu direktoru Arturu Maskatu, kurš uz sarunu aicināts arī pēc koncerta izskaņas. 

Programma:

Jāzeps Vītols – Svīta "Dārgakmeņi"
Helmers Pavasars – Otrā daļa no Koncerta vijolei un orķestrim

Paula Šūmane (vijole), Latvijas Nacionālās operas orķestris un diriģents Kaspars Ādamsons

Ilona Breģe – Ceturtā simfonija
Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Guntis Kuzma

Jānis Mediņš – Otrais koncerts čellam un orķestrim
Juris Karlsons – "Jāzepa vīzijas" baritonam un simfoniskajam orķestrim 

Kristaps Bergs (čells), Daumants Kalniņš (balss), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Ainārs Rubiķis