Koncertprogramma "Saldi rūgti mūžīgais" - viens no Latgales vēstniecības GORS 10 gadu jubilejas sērijas krāšņākajiem akordiem. Tās dalībnieki – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents Andris Poga – ir koncertzāles ilggadējie draugi, domubiedri un daudzu radošo ideju rosinātāji un realizētāji.

Koncerts ir tradicionāls un reizē ļoti neparasts, saldu un reizē arī rūgtenu garšu piesātināts. Ir jaundarbs un ir arī mūžīgas klasiskas simfoniskās un vokāli simfoniskās mūzikas vērtības.

Starpbrīdī - Ilzes Mednes saruna ar Latgales vēstniecības GORS māksliniecisko vadītāju Ilonu Rupaini, klavesīnisti Ievu Salieti, kurai Latgales vestniecība GORS kļuvusi par trešajām mājām, dzejnieci Annu Rancāni, kā arī fragments no Ingas Žilinskas intervijas ar Andri Pogu.

Koncerts iesākas un arī noslēdzas ar Latgales dabas un tautas mūzikas rosinātiem darbiem (Jāņa Ivanova "Varavīksni" un Edgara Mākena jaundarbu). Koncertprogrammas 1. daļā skan franču 19. gadsimta komponista Frānsisa Pulenka Gloria –slavinājums Dievam, kurā daudz laicīga un neierobežota prieka, rotaļīguma un teatrālisma. Cita veida rotaļīgums un teatrālisms dzirdams Dmitrija Šostakoviča 15. simfonijā, kas skanēs koncerta 2. daļā. Komponista pēdējais simfoniskais sacerējums ir drāma un kaleidoskopisks dzīves vērojums vienlaikus. Dzīve un laikmets, kas aizslīd garām. Kā mūžība – bez sākuma un beigām. Šostakoviča simfonijas fināla gaistošo pianissimo turpina latviešu komponista Edgara Mākena jaundarbs.

Koncerta dalībnieki:

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija"
Soliste Gunta Gelgote (soprāns)
Diriģents – Andris Poga
Oresta Silabrieža ievadvārdi
Koncerta režisors – Reinis Suhanovs