Latvijas Radio 3 Klasika, būdama klāt Cēsu koncertzāles atklāšanas koncertā 2014. gada 31. maijā, un turot „mikrofonus uz pulsa” visus turpmākos gadus, priecājas par iespēju kopīgi svinēt koncertzāles pirmo – 5 gadu jubileju!

Tāpat kā atklāšanas koncertā, arī šoreiz uz skatuves bija izcilais pianists, vairākkārtējais Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts un Cēsu koncertzāles rezidences ansambļa Trio Palladio mūziķis Reinis Zariņš, svētku noskaņu vairojot ar pirmreizēju P. Čaikovska Pirmā klavierkoncerta interpretāciju kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā.

A. Pogas iniciēts ir programmas vainagojums - R. Vāgnera operas „Valkīra” 1. cēliena iestudējums (režisors Viesturs Kairišs). Tajā uz skatuves sastapās trīs spoži, starptautiski atzīti „vāgnerisko balsu” īpašnieki -  zviedru soprāns Līne Karlsone (Zīglinde) un tenors Mihaels Veiniuss (Zigmunds) un somu bass Timo Rīhonens (Hundings).

Starpbrīdī tiešraides vadītāja Maruta Rubeze piedāvās sarunu ar pianistu Reini Zariņu, nelielu reportāžu no „Valkīras” mēģinājuma mirkļiem, tiekoties ar viessolistiem, dzirdēsim arī Andra Pogas pārdomas par jaunajām koncertzālēm Latvijā un Eiropā, kā arī fragmentā no Klasikas „Neatliekamās sarunas” („Pa ceļam ar Klasiku”, 28. maijā) atgādināsim Cēsu koncertzāles mākslinieciskās vadītājas Ineses Zagorskas pārdomas par paveikto un vēl šajā gadā gaidāmo.