Tiešraidē no koncertzāles "Cēsis" - festivāla "Pētera Vaska mūzikas aprīlis" noslēguma koncerts "LNSO, Vasks un Bēthovena Ceturtā".

Koncertā piedalījās vijolniece Trīna Rūbela (Igaunija), Latvijas Nacionālas simfoniskais orķestris un diriģente Kristīna Poska. Programmā: Erki Svena Tīra Phantasma, Pētera Vaska Vijolkoncerts "Tālā gaisma" un Ludviga van Bēthovena Ceturtā simfonija. Koncerta starpbrīdī - sarunas ar Trīnu Rūbelu un Kristīnu Posku.

Festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” noslēguma koncertā sastopas tagadne ar klasiskām vērtībām, metot tiltu starp gadsimtiem - pasaulē atzītākais un atskaņotākais latviešu komponists Pēteris Vasks līdzās Vīnes dižgaram Ludvigam van Bēthovenam.

Šajā vakarā visupirms skanēs Vaska vijolkoncerts “Tālā gaisma”, kas sevī nes komponista daiļradē pārliecinoši caurstrāvojošu cerības zibsni. 1997. gadā komponēts kā pasūtījuma darbs Zalcburgas festivālam un veltīts izcilajam vijolniekam un komponista draugam Gidonam Krēmeram, 25 gadu laikā skaņdarbs interpretēts vairākus desmitus reižu, tai skaitā pirmajā “Pētera Vaska mūzikas aprīlī”, britu vijolnieka Hugo Tičati lasījumā. Šajā koncertā to interpretēs īpaša viešņa – Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Trīna Rūbela.

Līdzās, Pētera Vaska garīgais domubiedrs Erki Svens Tīrs un viņa viens no jaunākajiem opusiem Phantasma. Kā vēsta pats darba nosaukums, skaņurakstā ietērpta vīzija un netverams iztēles lidojums.

Koncerta otrajā daļā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris igauņu diriģentes Kristīnas Poskas vadībā atskaņos Ludviga van Bēthovena Ceturto simfoniju Sibemolmažorā. Tā iesākas teju aizplīvuroti un attālināti, taču pavisam drīz paver skaidru gaišumu un komponistam raksturojošu emocionālu tiešumu un atklātību.