Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra festivāls "LNSO vasarnīca" šovasar atkal atgriežas koncertzālē "Latvija". "Klasika" tiešraidē piedāvā 20. augusta koncertu "LNSO un Prometejs".

Ar orķestri un diriģentu Andri Pogu Skrjabina Uguns poēmu "Prometejs" atskaņo harismātiskais pianists Andrejs Korobeiņikovs, kurš spēlē arī Skrjabina Valsi op. 38 un Piekto sonāti.

Bet pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos Artura Maskata orķestra opuss My River runs to thee. Šo partitūru, kuras nosaukums ņemts no amerikāņu dzejnieces Emīlijas Dikinsones panta, 2019. gadā pirmatskaņoja Bostonas simfoniskais orķestris maestro Andra Nelsona vadībā. "Upe", komponista vārdiem, "simbolizē dzīvību, brīvību un mīlestību. Ko tādu, kas cilvēkam dots no augšas un vada viņa dzīvi."

Savukārt Skrjabins dzīves nogalē realizē grandiozas un filozofiska misticisma pilnas muzikālās idejas. Poēmas "Prometejs" nozīmīgā klavieru partija uzticēta harismātiskajam pianistam Andrejam Korobeiņikovam un rāda īsteni heroisku tēlu, kas pretnostatīts orķestrī atveidotajam bezgalīgajam kosmosam.

Koncertu vada Orests Silabriedis.