12. maija vakarā tiešraidē no Lielās ģildes "Klasika" aicināja baudīt koncertu "LNSO kamermūzika. Bēthovens vs Šmite". Tagad jebkurā ērtā laikā tas klausāms mūsu arhīvā.

Neskatoties uz ārkārtas stāvokli, LNSO klausītājiem piedāvā iespēju attālināti satikties koncertā un piedzīvot dzīvas muzicēšanas sajūtu, pēc kā visi tik ļoti ilgojamies.

Pavasarīgam maija vakaram piestāv krāsaina un iedvesmojoši dzīvespriecīga kamermūzika, kas ved ceļojumos, kur citādi šobrīd nevaram doties. Bēthovens, Vecrīga un antīkā Grieķija – jā, mūzikā nav neiespējamu tikšanos un pārlidojumu. No šī gada jubilāra Bēthovena krājumiem ārā celts kvintets, kas iedvesmots no Mocarta, Šmite izstaigā Vecrīgas labirintus un ieklausās Trokšņu ielā, bet Žolivē uzklausa paša Apollona dēlu Linu, kurš mācījis mūziku Orfejam. Fransē aicina uz galantu randiņu, bet to visu kopā kārto LNSO pūtēji un Agnese Egliņa.

Intrigai jāatklāj, ka kāds no mūziķiem apguvis sitaminstrumentu spēles pamatus un parādīsies jaunā ampluā, bet, kurš tas būs, atklājas vien koncertā.

LNSO pūtēju kvintets: Maija ZANDBERGA – flauta, Egils UPATNIEKS – oboja, Mārtiņš CIRCENIS – klarnete, Jānis SEMJONOVS – fagots, Artūrs ŠULTS – mežrags. Pie klavierēm – Agnese EGLIŅA. Koncertu vada Orests SILABRIEDIS, režisors - Roberts RUBĪNS.

Programmā: L. van Bēthovena Kvintets Mibemolmažorā obojai, klarnetei, fagotam, mežragam un klavierēm op. 16, Andrē Žolivē "Lina dziesma" (Chant de Linos) flautai un klavierēm, Gundegas Šmites "Trokšņu iela", Žana Fransē "Galanto randiņu laiks".