Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 14. jūnijā, plkst. 19.00 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā notiks koncerts "Tur būs tev mūžīgs miers", kurā Rīgas kamerkoris Ave Sol un Orķestris "Rīga" diriģenta Andra Veismaņa vadībā atskaņos trimdas komponista Jāņa Kalniņa kantāti "Asins tīrums", kā arī Pētera Vaska, Jēkaba Jančevska un Marinas Vidmontes opusus. Solisti būs Anda Eglīte (kokle), Elizabete Porgante (soprāns) un Mārtiņš Zvīgulis (tenors). "Klasika" piedāvā šī koncerta tiešraidi.

1958. gadā Kanādā komponētā Jāņa Kalniņa (1904–2000) kantāte "Asins tīrums" ir dramatisks stāsts par asins naudu, par podnieka tīrumu, kas negrib pieņemt nodevēja miesas, par mūžīgo gaismu un mīlestību, kas apstaro pat Jūdas tumšo dvēseli. Skaņdarba saturs balstīts Jaunās Derības un Džona Oksenhama tekstos, kurus atdzejojusi Valda Dreimane. "Asins tīrums" koncertā skanēs diriģenta Andreja Jansona instrumentācijā tenoram, jauktajam korim un pūšaminstrumentu orķestrim. Solista partiju interpretē Mārtiņš Zvīgulis.

Rīgas kamerkoris Ave Sol atskaņo arī Jāņa Kalniņa balādi "Pamestā baznīca" (1970) ar Knuta Lesiņa vārdiem. Klausītāji dzirdēs komponista Pētera Vaska apcerīgo lūgšanu Dona nobis pacem ("Dod mums mieru", 1996) Viļņa Šmīdberga pārlikumā jauktajam korim un pūšaminstrumentu orķestrim.

Koncertprogrammā iekļauta arī latviešu jaunās paaudzes skaņražu mūzika. "Klusiņām jūra tek"” (2016) ar latviešu tautasdziesmas tekstu ir Jēkaba Jančevska veltījums izsūtītajiem Latvijas iedzīvotājiem un arī viņa pirmais skaņdarbs pūšaminstrumentu orķestrim. Tā atskaņojumā kopā ar orķestri muzicē jauktais koris, koklētāja Anda Eglīte un soprāns Elizabete Porgante. Savukārt Marina Vidmonte skaņdarbu "No dzīlēm" pūšaminstrumentu orķestra sastāvam radījusi pērn “Skaņu mākslas fonda”, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kompozīcijas katedras un Orķestra “Rīga” kopīgi rīkotajā konkursā jaunajiem komponistiem.