Šogad aprit astoņdesmit gadu kopš 1941. gada 14. jūnija masu deportācijām, kas pielika nežēlīgu punktu vairāk nekā piecpadsmit tūkstošu Latvijas iedzīvotāju ierastajām ikdienas dzīvēm un nākotnes sapņiem dzimtenē.

Traģisma noskaņas mijas ar gaišām skumjām un apceri latviešu un ārvalstu komponistu skaņdarbu programmā, kas veidota kā Orķestra "Rīga" lūgšana par komunistiskā genocīda upuriem un politiski represētajiem visā pasaulē.

Koncertā piedalās Māra Botmane (čells), Mārcis Miķelsons (mežrags), Orķestris "Rīga" un diriģents Valdis Butāns. Koncertu vada Liene Jakovļeva.

Programmā: Romualds Jermaks / V. Šmīdberga instrumentācija, V. Butāna pārlikums – I daļa Requiem aeternam no Rekviēma soprānam, tenoram, vīru korim un ērģelēm, Mendelis Bašs –  "Pasaka" mežragam un pūtēju orķestrim, Knuts NīstedsPia memoria (Rekviēms deviņiem metāla pūšaminstrumentiem), Gundega Šmite Mir geht ein Licht auf, Džons Bārnss Čānss – "Elēģija", Selga Mence –  III daļa "Kade pārnāksi, bāleliņ?" no oratorijas "Laika vējos", Jānis Ivanovs / J. Raskina instrumentācija – II daļa Adagio no Koncerta čellam ar orķestri siminorā.