Tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" skan koncerts "Flautas burvība un Dvoržāka simfoniskais spēks".

Koncertā piedalās Liepājas Simfoniskais orķestris, solists - Reinis Lapa (flauta), bet pie diriģenta pults - poļu maestro Tadeušs Voicehovskis.

Tiešraidi vada Ilze Medne, starpbrīdī piedāvājot fragmentu no Lienes Jakovļevas sarunas ar komponisti Marinu Gribinčiku, kā arī interviju ar flautistu Reini Lapu un klarnetistu un LSO galveno diriģentu Gunti Kuzmu.

Programmā:

Staņislavs Moņuško - Uvertīra operai "Haļka"
Marina Gribinčika - Koncerts flautai un orķestrim Silentium (pirmatskaņojums)
Antonīns Dvoržāks - Septītā simfonija reminorā op. 70

Skanēja Staņislava Moņuško uvertīra operai "Haļka”, kas ir pirmā poļu nacionālā opera. Tās divu cēlienu versiju Moņuško uzveda 1848. gadā Viļņā, un pagāja desmit gadi, līdz operas patriotiskā satura dēļ to bija iespējams uzvest pilnā, četru cēlienu versijā; Varšavā šis uzvedums guva triumfālus panākumus.

Pirmo reizi ar klausītājiem sastapsies Ukrainā dzimušās latviešu komponistes Marinas Gribinčikas Koncerts flautai un orķestrim Silentium, kurā solists - Liepājas Simfoniskā orķestra flautu grupas koncertmeistars Reinis Lapa.

 

Koncerta noslēgumā - čehu komponista Antonīna Dvoržāka Septītā simfonija, kas ir viens no viņa populārākajiem simfoniskajiem darbiem, kas parāda komponista spēju apvienot nacionālo un universālo, tradicionālo un inovatīvo, emocionālo un intelektuālo. Tā ir simfonija, kas atspoguļo Dvoržāka mīlestību pret savu dzimteni un viņa apbrīnu par jauno pasauli.

Pie diriģenta pults stājās poļu maestroTadeušs Voicehovskis, kurš pazīstams kā viens no labākajiem Moņuško un Dvoržāka mūzikas interpretiem. 2012. gadā Voicehovskis viesojās Liepājas Starptautiskajā pianisma zvaigžņu festivālā, un šis koncerts ir ilgi gaidīta atgriešanās pie Liepājas publikas.