25. martā Lielajā ģildē izskanēja koncerts "Elgars, Grīgs un Pētersona jaundarbs", kurā pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults bija Atvars Lakstīgala, bet solisti - flautiste Dita Krenberga un LNSO kontrabasu grupas koncertmeistars Oskars Bokanovs. Programmā -  Kristapa Pētersona Koncerta flautai, kontrabasam un orķestrim pirmatskaņojums, kā arī Edvarda Grīga svīta "Pērs Gints" un Edvarda Elgara variācijas "Enigma".

Koncerta starpbrīdī - sarunas ar Kristapu Pētersonu, Ditu Krenbergu, Oskaru Bokanovu un Atvaru Lakstīgalu.

Kristapa Pētersona īpaši šiem mūziķiem radītais darbs – Koncerts flautai, kontrabasam un orķestrim –  piedāvā baudīt orķestra visaugstāk un viszemāk skanošo instrumentu muzikālo dialogu: "Pirmajā mirklī varētu šķist – kur nu vēl lielāki pretstati! Tomēr jau komponists Igors Stravinskis atklāja, ka flautas tembrs un kontrabasa flažoleti skan tik ļoti līdzīgi, ka tos brīžam nevar atšķirt. Simboliski tas ir ļoti skaisti, ka šo divu tik ļoti atšķirīgo instrumentu satikšanās notiek tieši virstoņos."

Dita Krenberga no 2006. līdz 2018. gadam bija LNSO flautu grupas koncertmeistare. Viņa ir pieprasīta solo māksliniece, vairāku prestižu starptautisku konkursu laureāte, daudzu latviešu komponistu skaņdarbu flautai pirmatskaņotāja. Sadarbojusies ar mūzikas pasaules autoritātēm – Leonardu Bernsteinu, Seidzi Ozavu, Džefriju Teitu, Jojo Ma u. c. Par izciliem sasniegumiem izpildītājmākslā Dita Krenberga saņēmusi Lielo mūzikas balvu.

Oskars Bokanovs izglītību guvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) pie profesora Sergeja Brīnuma, savukārt maģistra grādu Leoša Janāčeka Brno Mūzikas augstskolā Čehijā – pie Miloslava Jelineka. Bokanovs ir LNSO kontrabasu grupas koncertmeistars kopš 2017. gada. Viņš ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, JVLMA un Swedbank Gada balvas ieguvējs. Aktīvs kamermūziķis un kontrabasa spēles popularizētājs, kopā ar domubiedriem muzicē ansamblī "Arcandela", ir Rīgas kontrabasu kvarteta dibinātājs un dalībnieks.

Atvars Lakstīgala bijis Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents no 2010. līdz 2017. gadam, ir Latvijas Nacionālās operas viesdiriģents kopš 2009. gada. Vairākkārt sadarbojies ar Orķestri "Rīga", diriģējis Siguldas Opermūzikas svētkos, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Bari simfonisko orķestri, Stambulas Milli Reasürans un Philharmonie Südwestfalen.