6. jūlija vakarā Latvijas Radio 3 “Klasika” tiešraidē klausījāmies krāšņāko “Rīga 2014” muzikālo notikumu – grandiozo pasaules zvaigžņu koncertu “Dzimuši Rīgā”, kas risinājās pie Latvijas Nacionālās operas uz īpaši izveidotās brīvdabas skatuves un pulcēja Rīgā dzimušās mūzikas zvaigznes.

Koncertu “Dzimuši Rīgā” translēja arī Latvijas Radio 1 un Latvijas Televīzija, un tas tika pārraidīts daudzās Eiroradio dalībvalstīs: Čehijā, Spānijā, Grieķijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā un citviet.

Koncerta tiešraidi "Klasikā" vadīja Gita Lancere, jau no plkst. 21.35 klausītājiem piedāvājot sarunas ar koncerta dalībniekiem un tā veidotājiem, kā arī interviju ar starptautisku ievērību guvušo televīzijas režisoru Pīteru Maniuru no Lielbritānijas raidorganizācijas BBC. Intervijas iespējams noklausīties ŠEIT!

Koncertā uzstājās Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris Kremerata Baltica un īpaši šim projektam izveidotais orķestris, kurā apvienojušies mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Orķestri diriģēja Andris Poga, bet krāšņajā programmā bija lasāmi daudzu komponistu vārdi, no kuriem seši saistāmi ar Latviju.

Savukārt videosveicienos publiku uzrunāja Mariss Jansons, Gidons Krēmers, Mihails Barišņikovs un Elīna Garanča..