Radeks Baboraks (mežrags), Prāgas Radio simfoniskais orķestris, Čehijas Radio bērnu koris un diriģents Petrs Popelka koncertā "Čehijas Radio - Ukrainai", kurš tika atklāts ar Čehijas un Ukrainas Valsts himnām

Runas teica Prāgas Radio simfoniskā orķestra direktors Jakubs Čižeks, Čehijas Radio programmu direktors Ondžejs Novāčeks, Ukrainas vēstnieks Čehijas republikā Jevhens Perebijnis, fonda "Cilvēki, kam nepieciešama palīdzība" līdzekļu vākšanas kampaņas Ukrainai direktors Šimons Paneks.

Koncerta pirmajā daļā skanēja ukraiņu izcelsmes komponistu mūzika, bet otrajā daļā pēc starpbrīža - viens no lielākajiem čehu kultūras dārgumiem - Antonīna Dvoržāka Devītā simfonija "No jaunās pasaules".

Visi mūziķi koncertā uzstājās bez atalgojuma, un visi ieņēmumi no šī pasākuma tika ziedoti akcijas "Cilvēki, kam nepieciešama palīdzība" līdzekļu vākšanas kampaņai Ukrainai. Biļešu cenas svārstījās no 300 līdz 5000 Čehijas kronām (tas ir- no 12 līdz 200 eiro) un visas tika pārdotas.

Pirmais skaņdarbs programmā - slavenākā mūsdienu ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova Elēģija stīgu orķestrim. Arī otro skaņdarbu sarakstījis komponists, kurš ir saistīts ar Ukrainu. Lai gan Reinholds Gliērs bija vācu-poļu izcelsmes, viņš dzimis Kijevā 1875. gadā un miris Maskavā 81 gada vecumā. Gliērs bija pedagogs Maskavas Gņesina mūzikas skolā, kur viens no viņa audzēkņiem bija Arams Hačaturjans. Viņš ir sniedzis privātstundas Sergejam Prokofjevam.Tā slāvu pasaules apvienojušās šī komponista personībā, kura Koncertu mežragam un orķestrim Sibemolmažorā atskaņoja ar mežradznieka Radeka Baborāka solo. Viņa kvalitātes apliecina deviņus gadus ilgā sadarbība ar Berlīnes filharmoniķiem, kas ilga līdz 2011. gadam, kad viņam palika 35 gadi un viņš nolēma sākt grūto pasaules mēroga solista karjeru. Viņš ir arī nodibinājis vairākus ansambļus, un viņa balss īpaši spilgti tika sadzirdēta, kad viņš kļuva par atbalsta līderi vairāk nekā simt mūziķiem brīvmāksliniekiem, kuri dēļ Covid-19 pandēmijas nokļuvuši sarežģītā situācijā.

Koncertu tiešraidē pārraidīja Čehijas Radio stacijas Dvojka, Vltava un D-dur, kā arī Rumānijas un Latvijas Radio. Citi Eiroradio  dalībnieki - Zviedrijas, Grieķijas, Kanādas un Bavārijas radio - to pārraidīs ierakstā. Koncertu iespējams noskatīties arī video Čehijas Radio Facebook lapā.