30. maijā plkst. 18:00 Latvijas Radio 1. studijā un Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē klausītājus iepriecināja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) etnomuzikoloģijas un džeza katedras studentu sarūpētā programma Etno+Jazz. Pilnā apjomā ar lieliem panākumiem tā izskanēja 19. februārī JVLMA 2. festivālā "deciBels". Sadarbībā ar JVLMA rīkoto tiešraides koncertu vadīja Anete Ašmane.

Par koncertu stāsta Evilena Protektore, Dita Belicka un Laura Arāja...

Projekta iniciatori ir JVLMA Muzikoloģijas katedras Etnomuzikoloģijas klases vadītāja, profesore Anda Beitāne un JVLMA Džeza mūzikas katedras vadītājs, docents Indriķis Veitners, kuri Latvijas mūzikas ainā saskata līdz galam neaizpildītu nišu, ko tautā dēvē par etnodžezu. Par apzīmējumu "etnodžezs" gan viedokļi dalās, jo galu galā džezam pašam par sevi ir ar tautas mūziku saistīta izcelsme. Nebūs lieki atgādināt, ka līdzās apzīmējumam "etnodžezs" sastopami arī citi, piemēram, folkdžezs un pasaules džezs.

Programmas Etno + Jazz pirmajā daļā dominē instrumentālā mūzika, kuras tapšanā palīdzējusi gan Anda, gan Indriķis, savukārt otrajā daļā noteicošais ir vokāls, un šeit konsultantes bijušas dziedātājas Zane Šmite un Inga Bērziņa. Interesanti, ka tēmas aizgūtas ne tikai no latviešu tradicionālās mūzikas, bet arī citzemju mūzikas: te latviešu studentiem jaukas idejas ierosinājuši ERASMUS apmaiņas programmas studenti no ārvalstīm.

Instrumentālais sastāvs: Asnate Rancāne, Aiga Sprindža, Staņislavs Judins, Evilena Protektore, Rūta Dūduma, Kilian Sladek, Artūrs Sebris, Roberts Martinovskis, Edgars Cīrulis, Kalvis Sležis, Jānis Ķuņķis

Vokālais sastāvs: Pauls Ķierpe, Dita Belicka, Zanda Loceniece, Zane Aišpure, Jānis Rubiks, Svens Vilsons, Anete Stuce, Katrīna Riekstiņa, Viktorija Prituļjaka, Ilona Dzērve, Laura Arāja