Pēc nepilnu divu mēnešu laikā izskanējušajiem 75 koncertiem Londonas Karaliskajā Alberta zālē noslēdzas pasaulē lielākais simfoniskās mūzikas festivāls - "BBC Promenāde". Daudzus no koncertiem "Klasika" piedāvājusi tiešraidē, un citādi nav arī šovakar: festivāla noslēguma koncerts baudāms arī Latvijas Radio 3 vilnī! 

Koncertā skan Riharda Vāgnera, Pjetro Maskanji, Džuzepes Verdi, Maksa Bruha, Semjuela Kolridža-Teilora, Džeimsa B. Vilsona, Imres Kālmāna, Tomasa Ārnes, Huberta Perija un vēl daudzu citu autoru mūziku, kuru atskaņos Šeiku Kanē-Meisons (Sheku Kanneh-Mason, čells), Liza Davidsena (Lise Davidsen, soprāns), BBC simfoniskais orķestris un koris diriģentes Merinas Alsopas (Marin Alsop) vadībā.

"Klasikas" studijā ir Ināra Jakubone, bet tiešraidi no Londonas vada Anna Marta Burve, kura atklāj klātbūtnes iespaidus par notiekošo Karaliskajā Alberta zālē, starpbrīdī piedāvājot interviju ar latviešu čellistu Londonā Silvestru Juri Kalniņu, kurš sarunas gaitā uzsver: """BBC Promenāde" bezmaz ir kā tāds rokkoncerts, tikai roka vietā katru vakaru šeit skan klasiskā mūzika. Te var satikt draugus, lieliskus mūziķus un baudīt izcilu mūziku izcilā skanējumā," stāsta čellists Silvestrs Juris Kalniņš, kuru Londonā, gatavojoties BBC Proms noslēguma koncerta tiešraidei, uz sarunu aicinājusi Anna Marta Burve.

Silvestrs Juris Kalniņš nule kā ieguvis maģistra diplomu Londonas Karaliskajā Mūziaks koledžā (Royal College of Music) un līdzās aktīvai kamermuzicēšanai sadarbojas ar Londonas simfonisko orķestri, Londonas Filhrmonijas orķestri, kā arī Anglijas Nacionālās operas orķestri. Šogad Silvestrs Juris piedalījies veselos divos "BBC Promenādes" koncertos un atzīst: ""BBC Promenāde" ir gandrīz vai rokkoncerts, tikai roka vietā katru vakaru šeit skan klasiskā mūzika. Te var satikt draugus, lieliskus mūziķus un baudīt izcilu mūziku izcilā skanējumā."

Koncerta programma