Turpinām ikvasaras tiešraižu sēriju no festivāla BBC Proms - lielākā un senākā mūzikas festivāls pasaulē ar īpašu vēsturi, atmosfēru un labvēlīgu attieksmi pret klausītājiem, piedāvājot demokrātiskas biļešu cenas.

5. septembra vakarā dzirdējām festivāla viesus no Vācijas - Drēzdenes Valsts kapelu - un pieredzējošo maestro, diriģentu un pianistu Mjun Vun Čunu. Programmā - Johannesa Brāmsa Otrā simfonija Remažorā op. 73 un Sergeja Rahmaņinova Trešais koncerts klavierēm un orķestrim reminorā op. 30. Soliste - šovasar festivālā "Rīga -Jūrmala" iepazītā Judzja Vana.

Judzja dzimusi Pekinā mūziķu ģimenē. Septiņu gadu vecumā sāka apgūt klavierspēli Pekinas Centrālajā konservatorijā, 13 gadu vecumā devās uz Kanādu, kur mācījās festivāla Morningside Music Bridge vasaras meistarklasēs, bet 15 gadu vecumā tika uzņemta Kērtisa Mūzikas institūtā Filadelfijā. Viņas skolotāji bija pianisti Gerijs Grafmans un Leons Fleišers, kā arī diriģents Maikls Tilsons Tomass.

Starptautisku slavu Juidzja Vana ieguva 2007. gadā, kad Bostonas simfoniskā orķestra koncertā aizstāja Martu Argeriču. Pēc diviem gadiem viņa noslēdza ekskluzīvu līgumu ar Deutsche Grammophon un kopš tā laika ir ierakstījusi jau septiņus albumus. 2017. gadā žurnāls Musical America pianistei piešķīra Gada mākslinieces titulu.

2018.–2019. gada sezonā Judzja Vana koncertēja kopā ar Andri Nelsonu un Bostonas simfonisko orķestri, Kirilu Petrenko un Berlīnes filharmonisko orķestri, sniedza solokoncertus Dienvidāfrikā, Turcijā, Kanādā un ASV, kā arī kopā ar Minhenes filharmonisko orķestri un Valēriju Gergijevu veica turneju pa Āzijas valstīm.