11. janvāra vakarā tiešraidē Lielajā ģildē un "Klasikas" tiešraidē izskanēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 100. jubilejas koncerts.

Pēc Valsts prezidenta Egila Levita, LR kultūras ministra Naura Puntuļa un JVLMA rektora Guntara Prāņa svinīgajām uzrunām uz skatuves satikās meistari un viņu mācekļi - spožākie JVLMA studenti. Pie diriģenta pults – koncerta mākslinieciskais vadītājs Andris Poga, diriģenti Andris Vecumnieks, Māris Sirmais, Kaspars Ādamsons un Jānis Ozols. Solisti – Raimonds Pauls, Dita Krenberga, Kristīne Blaumane, Andrejs Osokins, Jānis Apeinis, Elīna Šimkus, Laura Grecka, Laura Purena, Mihails Čuļpajevs, Valters Gleške un Edgars Ošleja, Zane Šmite un Asnate Rancāne. Piedalās JVLMA Simtgades orķestris, JVLMA jauktais koris un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris. Koncerta režisors – Roberts Rubīns, scenogrāfs – Didzis Jaunzems.

100. jubilejas koncerta programmā līdztekus Johannesa Brāmsa, Žaka Ibēra, Ludviga van Bēthovena, Jāzepa Vītola, Jura Karlsona, Emīla Dārziņa un Raimonda Paula mūzikai izskanēja arī īpaši jubilejai veltītais lolojums – Ērika Ešenvalda jaundarbs “Pavasarī” baritonam, divām etnobalsīm, jauktajam korim un simfoniskajam orķestrim. Komponists stāsta: ““Pavasarī” ir par ģimenes siltā pavarda nozīmi un dzīves sūrumu, uz dabas un saimes pavasara darbu fona solistam izdziedot septiņdesmitgadīgā klibā Jurka stāstu (no Jaunsudrabiņa Baltās grāmatas) par bērnībā lauzto un uz mūžu sagandēto kāju. Interesanti, ka opusu esmu rakstījis JVLMA simtgades svinībām, kurās gan jau neiztiks arī bez lustīgām fanfarām, taču komponējot manī dziļi iesmeldza Jurka grūtais mūžs, kurš varēja taču iegriezties pavisam citādāk! Tādēļ “Pavasarī” ģimenes siltums un dabas skaistais ritējums ir manas fanfaras – kā veltījums Mūzikas akadēmijai.“