Šovakar viens no Eiropas un Latvijas labākajiem amatierkoriem – jauniešu koris “Kamēr...” – svin 25 gadu jubileju, saviem klausītājiem dāvājot skaistu koncertu Latvijas Nacionālajā operā. Tiešraidē to pārraidīs arī "Klasika".

Koncertā “Kamēr...” atskaņos īpaši šim notikumam radītus trīs izvērstus jaundarbus, kurus korim veltījuši komponisti Ēriks Ešenvalds ("Putna miegā"), Raimonds Tiguls ("Teika par mums") un Gabriels Džeksons (Spring Rounds). Koncerta mākslinieciskais vadītājs ir “Kamēr...” galvenais diriģents Jānis Liepiņš, bet koncertā pie diriģenta pults stāsies arī kora dibinātājs un ilggadējs galvenais diriģents Māris Sirmais, diriģenti, kuri strādājuši korī - Ainārs Rubiķis, Inita Kamarūte, Mārtiņš Ozoliņš, Aivis Greters, kā arī šobrīd Latvijā pazīstami un atzinību ieguvuši kordiriģenti, kuri savulaik dziedājuši korī un guvuši iedvesmu un pamatu savai tālākai profesionālai darbībai – Līga Celma, Artūrs Ancāns un Kaspars Ādamsons.

"Jānis Liepiņš par gaidāmo notikumu stāsta: “Jubilejas koncertā, pieaicinot komponistus un diriģentus, vēlamies parādīt, par ko “Kamēr...” ir izveidojies savu vadītāju, diriģentu un dziedātāju kopīgā darbā 25 gadu garumā. Koncertā iezīmējam trīs galvenos virzienus: “Kamēr...” kā laikmetīgās a cappella mūzikas izpildītājs, “Kamēr...” kā skatuvisks, kustīgs, dziedošs organisms un “Kamēr...” kā sadarbības partneris orķestriem, dažādiem izpildītājiem, grupām un solistiem. To visu mūsu klausītāji piedzīvos koncertā Latvijas Nacionālajā operā."

Interviju ar Jāni Liepiņu un Rēziju Kalniņu par šo koncertu klausieties ŠEIT!