Eiroradio jaunās koncertsezonas atklāšanas tiešraidē no Rīgas Doma 30 gadu jubileju ar vokālsimfoniskās mūzikas programmu Lux aeterna svin jauniešu koris "Kamēr...".

 

Prieks, ka vienu no vadošajiem Latvijas koriem dzirdējuši ne tikai Latvijas Radio 3 "Klasika", bet atskaņošanas brīdī - arī Lietuvas un Igaunijas klausītāji, savukārt vēlāk ieraksts tiks pārraidīts Vācijā un Horvātijā. Koncerta videotiešraidi aicinām vērot šeit, "Klasikas" mājaslapā, kā arī Facebook vietnē.

Kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams, vērsta uz skatuvisko prasmju un sadarbības partneru iesaisti. To apliecina arī programma, kuras idejas autors un mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Aivis Greters.

Koncerta centrā – Jēkaba Jančevska jaundarbs "Kā dziesmu teicot" ar Knuta Skujenieka dzejas rindām, kas tapis kā īpašs veltījums "Kamēr..." jubilejai un šajā koncertā piedzīvos pasaules pirmatskaņojumu.

Koncertu ievada šovasar mūžībā aizgājušā komponista Pētera Butāna kantāte Lux aeterna, kurā mūžīgās gaismas klātbūtne atklājas caur kanoniskās mesas, Vecās derības psalmu un Aspazijas dzejas tekstiem, bet noslēdz Riharda Dubras kora darbs Silence, Love and Light. Tā nosaukumā ietverti Mātes Terēzes vārdi par apceres mirkļa klusumu, mīlestības starojošo spēku un mūžīgo gaismu.

Koncertā piedalās kamerorķestris Sinfonietta Rīga, ar kuru kori "Kamēr..." saista ilggadējas partnerattiecības.

Tiešraidi vada Inta Pīrāga.