17. jūnijā 80. dzimšanas dienu svin diriģents un pedagogs, Rīgas Doma kora skolas dibinātājs un pirmais direktors Jānis Erenštreits. Viņa godināšana ar krāšņu koncertu notika Dzintaru koncertzālē, kur uz skatuves bija mūziķi un kolektīvi, kuri bijuši saistīti ar Jāņa Erenštreita radošo mūžu – maestro Raimonds Pauls, dziedātāji Daumants Kalniņš, Gunārs Kalniņš, Jānis Šipkēvics un Grēta Grantiņa, grupas "Instrumenti", Framest un Latvian Voices, Rīgas Doma kora skolas kori un Latvijas Radio bigbends.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Mārtiņš Klišāns: "Gandrīz katrs koncerta priekšnesums ir īpaši gatavots muzikāls sveiciens skolotājam un kolēģim Jānim Erenštreitam. Viņa audzēkņu vidū ir virkne Latvijā pazīstamu mūziķu, kas vēlas sveikt savu skolotāju šajos skaistajos svētkos! Koncerts tiek veidots kā stāsts par diriģenta radošo un pedagoģisko dzīvi, kuru caurvij dziesmas, dažādi video materiāli no arhīviem, kā arī aktuālās intervijas ar Jāni Erenštreitu. Katram skaņdarbam koncertā ir sava nozīme un vēstījums, tā, piemēram, pirmās daļas noslēguma skaņdarbs - Jāņa Ķirša "Lūgšana Līvu dziesmu kokam" ir ieskats Erenštreita dzimtas saknēs.

Koncerta finālā ar Raimonda Paula dziesmu "Atziedi, dvēsele!" uz skatuves pulcējas kopā visi koncerta dalībnieki – kori, solisti, Latvijas Radio bigbends un pie diriģenta pults pats jubilārs – Jānis Erenštreits.

Koncerta videoierakstu varēs noskatīties LTV1 25. jūnijā plkst. 21.10