Liepājas operas simtgades svinības vainago un noslēdz Hektora Berlioza dramatiskās leģendas "Fausta pazudināšana" koncertuzvedums. Skaņdarba izvēle ir simboliska: 1922. gada septembrī Liepājas operu atklāja ar Šarla Guno operu "Fausts", un simt gadus kopš šī notikuma atzīmējam ar šiem pašiem Gētes tēliem Berlioza versijā.

Par diriģentu izraudzīts Liepājas Simfoniskā orķestra kādreizējais mākslinieciskais vadītājs, Lielās mūzikas balvas laureāts un Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Imants Resnis. Uzvedums notiks Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", kas tapa pēc Imanta Rešņa neatlaidīga rosinājuma, un nu ir pienākusi svinīgā reize, kad maestro Resnis pirmoreiz diriģē uz 2015. gadā atklātā koncertnama skatuves.

Imanta Rešņa vadībā šo iespaidīgo stāstu izdzied pasaules klases solisti: titullomā tenors Mikaels Spadačīni, kura uzstāšanās apvārsnis sniedzas no Eiropas līdz Buenosairesai un kurš ar lieliem panākumiem šo lomu dziedājis Zārbrikenē Franka Hilbriga režijā, un divi spoži Grācas operas solisti: Anna Bruļa kā Margerita un Tomass Esls kā Mefistofelis. Nelielo Brandera lomu dzied Pavlo Balakins. Iestudējumā piedalās arī Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un Liepājas amatierkoris “Intis” – koristi pārvērtīsies par zemniekiem, baznīcēniem, krogusgājējiem, gnomiem, silfīdām, studentiem, kareivjiem, maldugunīm, dēmoniem un debesu gariem.

Skatuviskumu šim notikumam piešķir Vācijā un Austrijā augstu vērtētā režisore Huana Inesa Kano Restrepo un māksliniece Anna Heinrihsone, kuras pārziņā ir gan scenogrāfija, gan tērpi.

Fausts – Mikaels Spadačīni (tenors), Mefistofelis – Tomass Esls (baritons), Margerita – Anna Bruļa (mecosoprāns), Branders – Pavlo Balakins (bass),

Starpbrīdī - saruna ar dziedātāju, LNOB direktoru Egilu Siliņu, "Fausta pazudināšanas" iestudējuma mākslinieci Annu Heinrihsoni un mākslinieku Kristianu Brekti.