Tiešraidē no Lielās ģildes 29. oktobra vakarā -  Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģentes Kristīnas Poskas koncerts. Programmā - Arama Hačaturjana Koncerts vijolei un orķestrim reminorā (solists - LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans) un Pētera Čaikovska Sestā simfonija siminorā op. 74 ("Patētiskā"). Koncerts notika kopš 2016. gada LNSO rīkotā Baltijas simfoniskā festivāla ietvaros un 30. oktobrī šo programmu dzirdēs arī klausītāji Tallinā.

Igauņu diriģentei Kristīnai Poskai šī ir trešā koncertprogramma kopā ar LNSO, bet pirmā - galvenās viesdiriģentes statusā. Koncerta starpbrīdī skan koncerta vadītāja Oresta Silabrieža saranu ar Kristīnu Posku.

Diriģente par LNSO saka: "Tas ir augsti profesionāls, brīnišķīgs mūziķu kopums, kas nododas mūzikai, kura spēles kultūru raksturo laba tradīciju izjūta un spēja pielāgoties, kā arī vēlme spēlēt kopā un radīt ko īpašu. Tas ir izcils pamats muzicēšanai."

Kristīna Poska ir Eiropā pieprasīta aktīvi koncertējoša diriģente, kura sadarbojas ar vairākiem orķestriem un opernamiem, šobrīd ir Bāzeles teātra muzikālā vadītāja un Flandrijas simfoniskā orķestra galvenā diriģente. Viņas sniegums tiek raksturots kā “harismātisks, neparasts un muzikāli piesātināts”.

Šo koncertu tiešraidē dzird klausītāji Lietuvā un Latvijā, bet drīzumā varēs baudīt interesenti Grieķijā, Portugālē, Serbijā, Slovēnijā, Vācijā un Zviedrijā.