Tiešraidē no Lielās ģildes "Klasikas" vilnī skan festivāla Windstream 2021 noslēguma koncerts "Katedrāle un roks".

Solisti – Atis Zviedris un Atis Ieviņš, diriģents – Valdis Butāns, kopā ar Orķestri "Rīga" par instrumentālo partitūru gādā rokgrupa: Mārcis Auziņš (ģitāra), Toms Poišs (basģitāra), Jānis Miltiņš (taustiņinstrumenti), un Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti).

Ar VKKF atbalstu šai programmai tapis Viļņa Šmīdberga un Gunāra Šimkus jaundarbs "Katedrāle" lielformas vairākdaļu simforoka kompozīcija rokgrupai un pūšaminstrumentiem. Skaņdarbs veidos simbolisku tiltu uz Latvijas rokmūzikas žanra pirmsākumiem pērnā gadsimta 60., 70. gadu mijā, kad Vilnis Šmīdbergs (taustiņinstrumenti) kopā ar Gunāru Šimku (ģitāra), Aļģirdu Utiru (Algirdas Utyra, basģitāra) un vēlāk arī Ingvaru Leiti (basģitāra), Eināru Raibo (bungas) un Vladimiru Smirnovu (bungas) izveidoja muzikālo apvienību "Katedrāle". Kā tematiskais materiāls kompozīcijā izmantotas Gunāra Šimkus privātajā arhīvā līdz mūsdienām saglabātās rokgrupas "Katedrāle" oriģinālkompozīciju skices un piezīmes.

Koncerts būs unikāla iespēja iepazīt rokgrupas "Katedrāle" savdabīgo muzikālo stilistiku, kā arī dzirdēt pūtēju orķestri neparastā sastāvā un skanējumā.

Turpinot Valda Butāna māksliniecisko ieceri, kā otrs rokmūzikas pīlārs programmā iekļauts veltījums leģendārajai britu rokgrupai Deep Purple – Džona Lorda (Jon Lord) "Koncerts grupai ar orķestri" (1969). Klausītājiem ir iespēja dzirdēt šī opusa pūtēju orķestra versijas pirmatskaņojumu Latvijā.