Lielajā ģildē festivāla Saxophonia ietvaros uz vienas skatuves tiekas brazīliešu mūziķi Ademirs Juniors (Ademir Juniorsaksofons), Tjagu Loejs (Tiago Loei, perkusijas) un Latvijas Radio bigbends!

Koncertā skanēs Ademira Juniora oriģinālkompozīcijas, kā arī brazīliešu mūzikas un pasaules džeza klasika.

Ademirs Juniors ir multiinstrumentālists, aranžētājs, komponists, kurš tiek uzskatīts par aktīvāko un zināmāko improvizējošo saksofonistu Brazīlijā un Dienvidamerikā. Ademirs saksofona spēli apguvis pašmācības ceļā un kā solists sadarbojies ar Chris Potter, John Patitucci, Bob Mintzer, Paquito D’Rivera, kā arī daudziem citiem. Mūziķis ir pirmais Brazīlijas džeza saksofonists, kurš kļuvis par slavenā saksofonu zīmola Selmer mākslinieku.

Tjagu Loejs ir perkusionists no Brazīlijas, kurš jau kopš 16 gadu vecuma aktīvi koncertējis un piedalījies dažādu grupu albumu ierakstos visā Brazīlijā, vēlāk dzīvojis arī Kubā, Havanā, kur papildinājis savas zināšanas un pētījis slavenos Kubas mūzikas ritmus. Tjagu vairākus gadus pavadījis Rīgā un kā perkusionists regulāri sadarbojies ar populāriem un izciliem mūziķiem Latvijā – Raimondu Paulu, Intaru Busuli, Kārli Vanagu un daudziem citiem, tāpēc šis koncerts Tjagu nozīmē atgriešanos vietā, kas ilgu laiku saukta par mājām.