Lielajā ģildē un "Klasikas" tiešraidē ar Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio kora koncertu tiek atklāts festivāls "Eiropas Ziemassvētki". Jau otrreiz Latvijā viesojas portugāļu diriģents Dinišs Souza.

Kamēr vairums no galantā Vīnes klasiķa Jozefa Haidna simfonijām Londonā tika sveiktas ar ovācijām, to vidū arī ar timpānu solo krāšņi ornamentētā 103. simfonija, viņa tautietis Francis Šūberts nevienu no savām simfoniskajām partitūrām orķestra krāsu pilnskanībā tā arī nepiedzīvoja. Romantiskā dziesminieka Astotā simfonija, kas tam laikam tik neierastās divdaļu uzbūves dēļ iemantojusi "Nepabeigtās" slavu, tika pirmatskaņota vien vairākas desmitgades pēc komponista nāves, klausītājus savaldzinot ar bezgalskaistām melodijām un sirdsskaidru izteiksmes tiešumu.

Akurāt klasicisma un romantisma skaņupērles ir arī orķestra uzticamāko klausītāju jau pērn kvēli uzņemtās portugāļu uzlecošās diriģēšanas zvaigznes Diniša Souzas specialitāte. Un angļu labākajās tradīcijās skolotajam leģendārā Džona Eliota Gārdinera kādreizējam asistentam muzicējot kopā ar Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio kori, putekļi tiek notraukti arī no nepelnīti reti gaismā celtās Roberta Šūmaņa dramatiskas kaismes cauraustās "Naktsdziesmas" un Johannesa Brāmsa pārpasaulīgās "Liktensdziesmas".

Starpbrīdī – fragments no Ievas Zeidmanes intervijas ar diriģentu Dinišu Souzu, kā arī Annas Martas Burves intervija ar Latvijas Radio kora dziedātāju Kristīni Barkovsku.