Festivāla "Čello Cēsis" lielkoncerta programmā "Divi čellkoncerti diviem solistiem" skan vērienīgi un nozīmīgi opusi divu jaunu, daudzsološu, starptautisku atzinību guvušu čellistu un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sniegumā. Pie diriģenta pults – Andris Poga. Tiešraidi vada Anna Veismane, starpbrīdī piedāvājot sarunu gan ar abiem solistiem –čellistiem Džeminu Hanu un Santjago Kanjonu-Valensiju, gan koncertzāles "Cēsis" māksliniecisko direktori Inesi Zagorsku.

Dmitrija Šostakoviča Pirmais čellkoncerts ir viens no populārākajiem 20. gadsimta šī žanra paraugiem. Šedevrs tapis 50. gadu sākumā komponētā Sergeja Prokofjeva Koncertsimfonijas iespaidā – to atzinis pats Šostakovičs, sakot, ka vēlējies izmēģināt spēkus līdz tam neapgūtā žanrā.

Cēsīs šis koncerts izskan vēl pavisam jaunā, bet neticami talantīgā un spožā Džemina Hana (Jaemin Han) interpretācijā. Dienvidkorejā dzimušais čellists ir vairāku starptautiski nozīmīgu čella konkursu uzvarētājs un, lai arī vēl tikai 20 gadu vecus, jau sniedzis plašu koncertturneju dzimtajā Korejā, kā solists uzstājies kopā lieliskiem orķestriem Eiropā un sadarbojies arī ar latviešu diriģentu Aināru Rubiķi.

Otrs opuss "Čello Cēsis" lielkoncerta programmā ir franču romantiskās mūzikas pārstāvja Kamila Sensānsa Pirmais čellkoncerts. Tā nepārprotamais melodiskais šarms, svaigums un vitalitāte ir ietērpta izsmalcinātā formas skaidrībā, kas izskaidro šī koncerta lielo popularitāti jau no tā pirmatskaņošanas brīža.

Sensānsa čellkoncerts skan par vienu no savas paaudzes daudzsološākajiem čellistiem dēvētā Santjago Kanjona-Valensijas (Santiago Cañón-Valencia) interpretācijā. Kolumbiešu čellists Santjago Kanjons-Valensija ir spilgts solists, komponists, jaundarbu pasūtinātājs, ierakstu mākslinieks, gleznotājs un fotogrāfs. "Tehniski nevainojams…" (The Strad). 2022. gada BBC Next Generation mākslinieks Valencia dzimis Bogotā 1995. gadā un kā solists orķestrī debitējis sešu gadu vecumā kopā ar Bogotas Filarmónica. Kļuvis par izcilu mūziķi, kas tiek slavēts kā "mākslinieks, no kura skaņa un tekstūra plūst ar vieglumu un autentiskumu” (The Whole Note) un „viens no daudzsološākajiem jaunajiem čellistiem” (Forbes Colombia). Viņš ir daudzu prestižu čella konkursu laureāts un jau spēlējis kopā ar izciliem orķestriem un lieliskiem diriģentiem, tai skaitā ar Andri Pogu.