18. martā koncertzālē "Cēsis" un tiešraidē radio "Klasika" tika atklāts festivāls “Baltijas mūzikas dienas”, kuras ik gadu organizē trīs Baltijas valstu Komponistu savienības. Koncerta ieskaņa apsveikuma vārdus teica Latvijas Komponistu savienības vadītājs Rolands Kronlaks.

Atklāšanas koncertā dzirdējām trīs mūslaiku komponistu skaņdarbus. Lietuviešu komponistes Žibokles Martinaitītes Saudade jeb “Ilgas”, Erki Svena Tīra Klarnetes koncertu “Ekstātiskais svētceļnieks” Peregrinus Ecstaticus (2012), kurā solists bija klarnetists Mārtiņš Circenis. Pirmatskaņojumu piedzīvoja Krista Auznieka simfonija One. To Kristam kā sezonas rezidējošajam komponistam pasūtījis Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.  Pie orķestra diriģenta pults stājās Guntis Kuzma.

Krists Auznieks par savu simfoniju One: "Avilas Terēze zināja, ka cilvēka dvēsele dedzīgi tiecas savienoties ar Dievu, vai no turienes mana vientulība? Viens sengrieķis atkal man atgādina, ka pasaules materiālās formas ir nepilnīgi Viena atainojumi, tā paša Viena, kas pasaules pamatā. Viens vai Viena vai? Viens vienīgs dzejnieks teic, ka Uguns un Roze ir viens, bet ko viņš ar to domā? Kādas operas aina beidzas ar vārdiem "Viņš esot viens. Mīlestība." Tas, kurš pamodies, mācīs, ka visu lietu sākumā ir prāts, vienīgi ar to viņš noteikti domā ko citu, kā tos aulēkšiem skrejošos nemiera ratus. Vai visi šie Vieni ir viens un tas pats Viens, es tiešām nezinu. Kādā brīdī mūzikā visas dvēseles, kā Šūmaņa Mēnesnaktī, lido mājup, Tu to noteikti dzirdēsi un es esmu nekas un redzu visu, kļūstu par caurspīdīgo acsābolu. Nāc, esi nekas ar mani, lūdzu, kaut uz brīdi."

Biblingvālo tiešraidi no Cēsīm kopā vadīja Anna Veismane un Lietuvas Radio kolēģe Rasa Murauskaite Juškiene. Starpbrīdī - saruna ar komponistu Kristu Auznieku un klarnetistu Mārtiņu Circeni, dzirdējām arī Erki Svena Tīra balsi 2013. gada ierakstā, ko sarūpējusi Igaunijas Radio kolēģe Johana Mengela. Ar Lietuvas komponistu savienības priekšsēdētāju un Baltijas mūzikas dienu idejas autoru, arī komponistu Mikolasu Nataļeviču pārrunāti tika Baltijas mūzikas tīkla darbības virzieni un pēdējos gados padarītais.