Latvijas Radio 1. studijā ar vasarīgu koncertprogrammu Lilacs uzstājās džeza dziedātāja Evilena Protektore ar domubiedriem – pianistu Artjomu Sarvi, saksofonistu Robertu Martinovski, kontrabasistu Jāni Rubiku, bundzinieku Krišjāni Bremšu, perkusionistu Migelu Andrē Ernandesu Hiraldi  un turntable mākslinieku Dmitriju Šaliginu.  Tiešraides koncertu vadīja Raitis Zapackis.

Programmā Lilacs skanēja Evilenas Protektores un Artjoma Sarvi oriģinālmūzika gan no grupas Jazzatomy debijas albuma Colors of Summer (dziesmas  Correct Color un Giving Up), gan jaunas kompozīcijas no topošā albuma. Evilenas Protektores meistarīgais vokāls, latīņamerikas perkusiju ritmi un dīdžeja radītie elektroniskie efekti veda klausītājus īpašā sajūtu ceļojumā. Tas bija pavasarīgs un emocionāls stāsts par dzīves uztveri, mīlestību un cerību, prieku un asarām.

Dziedātāja Evilena Protektore:

„Mūzikai jābūt spējīgai aizskart dvēseli, un nav svarīgi, vai tajā ir kādi komplicēti akordi, sarežģītas muzikālās formas vai pieturēšanās pie kāda konkrēta džeza virziena. Mēs stāstām to, kas sakrājies uz sirds, dalāmies ar savām emocijām, lai tās sasniegtu ikvienu klausītāju.”

 Koncerta norisi atbalsta VKKF.

Jazzatomy izveidoja divi mūziķi — pianists Artjoms Sarvi un dziedātāja Evilena Protektore. Abi mūziķi pabeidza maģistra studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akademijas Džeza nodaļā. Kolektīvā piedalās īpašs un neierasts mūziķu sastāvs: tradicionāls džeza ansamblis, kas sastāv no bungām, kontrabasa, klavierēm, pūšamo instrumentu sekcijas un vokāla, reizēm integrējot tajā klasisko stīgu kvartetu, Turntable mākslinieku (elektroniku), Čīles tautas instrumentus, Hip Hop kultūras elementus, apvienojot dažādas muzikālās kultūras.

Evilena Protektore ir džeza dziedātāja no Latvijas, Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvente, kur tagad pasniedz džeza vokālu. Pavadīja gadu, studējot Itālijā, Santa Cecilia centrālajā valsts konservatorijā pie profesores Maria Pia de Vito, un pusgadu Hanoverē pie dziedātājas Romy Camerun. Ir piedalījusies vairākos festivālos — “Pori Jazz” (Somija), “Limassol Jazz” (Kipra), “Live in Blue Bay” (Ukraina); konkursos: “Riga Jazz Stage” (Latvija), “Nomme Jazz” (Igaunija) un ir Grand Prix ieguvēja konkursā “Jazz Voices 2014” (Lietuva); kā arī tādos projektos kā “Jazz in Latvia” albuma ieraksts. 2016. gadā saņēma Nika Gothema (Nic Gotham) balvu par ieguldījumu Latvijas džeza mūzika un dzīvē.

Evilena ir dziedājusi ar tādiem mūziķiem kā Lynn Seaton (ASV), Rob Duguay (CA), Inga Bērziņa (Latvija), Serge Junior Robinson (Lielbritānija), Tommaso Troncon (Itālija), Fil Straughan (Lielbritānija), Andreas Stefanou (Kipra), Andreas Rodostenos (Kipra), Nicolas Tryphonos (Kipra), Leonid Nesterov (Kipra), Tie Pereira (Brazīlija), Aviv Kohen (Izraēla)un daudziem citiem. Kopš 2005. gada viņa ir grupas «Pieneņu Vīns» vokāliste, komponiste un līdere, kopā ar šo sastāvu piedalās vairākos festivālos un projektos un jau ir vērienīgi pieteikusi sevi valsts mūzikas skatuvē. Kopš 2015. gada Evilena arī ir grupas «JAZZATOMY» komponiste un vokāliste. Evilena aktīvi sadarbojās ar Latvijas vadošiem džeza mūziķiem un piedalās projektos ar vairākiem bigbendiem un citiem kolektīviem.

Artjoms Sarvi beidzis Rīgas Pedagoģijas un Izglītības Vadības Akadēmiju, Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvents. Artjomu interesē Latīņamerikas mūzika un viņu muzikālā kultūra. Kā pianistu visvairāk interesē LatinJazz un Jazz, tādēļ Artjoms uzsācis studijas akadēmijā. Savu koncertdarbību mākslinieks ir uzsācis Jelgavas Bigbendā. Artjoms Sarvi komponē arī savus skaņdarbus, kas viņam, kā viņš pats atzīst, ir ļoti svarīgs process, kas ļauj māksliniekam attīstīties un rast jaunas idejas. Arjomu Sarvi interesē arī house mūzika, jo šis mūzikas stils ļauj saprast un novērtēt mūsdienu tehnoloģijas mijiedarbību ar mūziku.      

Jānis Rubiks  beidzis Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļu, ieguvis bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedrā. Mācījies kontrabasu pie Linna Sītona (Lynn Seaton) /ASV/,  Tāvo Remmela (Taavo Remmel) /Igaunija/. 2. vietas ieguvējs džeza mākslinieku konkursā "Riga Jazz Stage 2018", džeza basa kategorijā. Nika Gothama balvas laureāts (2018). Darbojas dažādos džeza, mūsdienu ritmiskās un improvizētās mūzikas kolektīvos, kā piemēram, Equanimity Trio un Jazzatomy. Sadarbojas projektos ar tādiem mūziķiem kā Deniss Paškevičs, Evilena Protektore, Rūta Dūduma, Kristīne Prauliņa, Artis Gāga, Beāte Zviedre, Toms Rudzinskis u.c.

Krišjānis Bremšs bungas sāka spēlēt divpadsmit gados, bet interese par mūziku bija radusies jau pirms tam. Bungu spēles pamatus apguva pie Tāļa Gžibovska, sākumā četrus gadus mācoties privāti, vēlāk Rigas Doma Kora skolā džeza nodaļā. Pēc RDKs beigšanas iestājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un turpināja studijas pie Arta Oruba un Kaspara Kurdeko. Šajā laikā Krišjāņa aktīvā darbība noveda pie sadarbības ar tādām grupām kā Soulpix, Irving Ark, Ezeri, Bunch of Gentlemen, Dandelion Wine, City Jazz Big Band, Jazzatomy, Black Apple Market, Splendid Trio, Urban Quartet, un tādiem māksliniekiem kā Renārs Kaupers, Daumants Kalniņš, Kristīne Prauliņa, Ieva Kerēvica, Jānis Stībelis, kā arī guvis pieredzi spēlējot Dailes teātrī un Latvijas Nacionālajā teātrī. Paralēli aktīvai koncertdarbībai un studijām Krišjānis ir arī atradis laiku paplašināt savas zināšanas apmeklējot pasaules slavenu mūziķu meistarklases Saulkrasti Jazz un Rīgas ritmi ietvaros pie tādiem mūziķiem kā Billy Hart, JoJo Mayer, Dave Weckl, Wolfgang Haffner, Lenny White, Steve Smith, Eric Moore, John Riley, Peter Erskine, Antonio Sanchez, James Morrison u.c. Šobrīd Кrišjānis turpina palašināt savu muzikālo redzes loku patstāvīgi, spēlējot vairākos projektos visdažādākā stila mūziku.

Miguel Andres Hernandez Giraldi  - perkusionists, mūziķis un skolotājs. Čīlietis no kalnainās pilsētas Los Andes, ir dzīvojis Brazīlijā un Argentīnā, daudz ceļojis pa pasauli. Viņš pārcēlās uz Latviju 2009. gadā un ir daudz sadarbojies ar latviešu mūziķiem.

Dmitrijs Šaligins (PM2THEAM) ir turntable mākslinieks. Organizējis Scratch Jam festivālu  2017. gada aprīlī, kā arī dibinājis Rīgas DJ skolu, ar mērķi regulāri pulcēt kopā scratch un turntablism entuziastus un interesentus, lai dalītos pieredzē un iedvesmotos. Darbojas dažādos džeza, mūsdienu ritmiskās un improvizētās mūzikas kolektīvos, kā piemēram, Equanimity Trio un Jazzatomy.