Latvijas Radio 3 "Klasika" kopā ar citām Eiroradio dalībvalstīm gatavojas starptautiski nozīmīgam projektam – Eiroradio Ziemassvētku dienai, kas šogad tiks atzīmēta Trešajā Adventē – svētdien, 15. decembrī. "Klasika" šajā dienā no plkst. 11.00 līdz 22.30 aicinās izbaudīt 11 īpašu koncertu tiešraides.

Eiroradio Ziemassvētku diena ir viens no skaistākajiem gada notikumiem Eiroradio sezonas piedāvājumā, un šo koncertu tiešraidēm ir ļoti plašs klausītāju loks Eiropā, Ziemeļamerikā un citviet.

Latvija šogad piedāvās koncertu, kas plkst. 17.00 sāksies Latvijas Radio 1. studijā – tajā uzstāsies dziedātāja Beāte Zviedre, arfiste Ieva Šablovska, saksofonists Ainars Šablovskis, kurš spēlēs arī duduku, kā arī sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa.

Koncertā izskanēs Raimonda Tigula jaundarba "Little Star" ("Mazā zvaigzne") pasaules pirmatskaņojums, Jēkaba Jančevska speciāli šim koncertam radītās Eiropas Ziemassvētku dziesmu aranžijas, Eiropas skaistākie Ziemassvētku laika korāļi, latviešu ziemas saulgriežu folklora un Jāņa Lūsēna dziesma "Lūgšana Ziemassvētku vakarā". Šī Rīgas Ziemassvētku programma izskanēs piecpadsmit Eiroradio dalībvalstīs.

"Latvijas piedāvātajās Eiroradio Ziemassvētku programmās vienmēr esam tiekušies pēc oriģinalitātes," atzīmē Latvijas Radio Eiroradio apmaiņas projektu producente Zane Prēdele. "Šogad tas ir neierasts instrumentu salikums un mūsu oriģionalitāte būs skaistā vienkāršība – dažādu Eiropas tautu Ziemassvētku korāļi izvīti Jēkaba Jančevska jaunās aranžijās un Raimonda Tigula jaundarba "Little Star'" atskaņojums visai Eiroradio saimei. Koncerta pamatdoma ir miera un prieka vēsts balsij, arfai, saksofonam un sitaminstrumentiem, kā arī aicinājums dzīves zvaigžņotajās debesīs meklēt savu vienīgo un īsto Zvaigzni."

15. decembrī "Klasikas" ēterā skanēs vēl 10 tiešraides.

Ziemassvētku koncertu maratonu plkst. 11.00 iesāks Chorus Viennensis, ansamblis Trombone Attraction un vokālais ansamblis VieVox diriģenta Mihaela Šneidera vadībā Hofburgu kapelā Vīnē. Plkst. 12.00 tiešraidē no Bistrupas baznīcas Kopenhāgenā muzicēs Dānijas Nacionālais vokālais ansamblis Grema Rosa vadībā, plkst. 13.00 tiešraidē no Teatro Monumental Madridē dzirdēsim Spānijas Radio un Televīzijas simfonisko orķestri, kori un diriģentu Lorenco Ramosu, plkst. 14.00 tiešraidē no Sv. Paula baznīcas Tartu uzstāsies Tautas mūzikas ansamblis Triskele igauņu tautasdziesmu un himnu programmā Dies est laetitiae ("Esi sveicināta, priekpilnā diena!").

Plkst. 15.00 tiešraidē no Helsinkiem Kallio baznīcā muzicēs Anu Komsi (soprāns), Endrū Lourenss-Kings (arfa, kantele) un senās mūzikas ansamblis Barocco Boreale ar Ziemassvētku melodijām no Somijas un G. F. Hendeļa mūziku. Plkst. 16.00 Halgrima baznīcā Reikjavīkā kamerkoris Schola cantorum Reykjavicensis un diriģents Herdurs Askelsons piedāvās Ziemassvētku mūziku no Islandes. Plkst. 17.00 – tiešraide no Latvijas Radio 1. studijas, plkst. 18.00 tiešraidē no Malmes Sv. Pētera baznīcas uzstāsies Karls Adams Landstrems (ērģeles, klavieres), Sv. Pētera baznīcas Jauniešu koris, sieviešu koris Petri Femme un stīgu ansamblis diriģenta Aleksandersa Einarsona vadībā.

Plkst. 19.00 tiešraidē no Štutgartes muzicēs Dienvidrietumvācijas Radio Vokālais ansamblis un diriģente Martina Batiča Damijana Močnika, Jakoba Gallusa un Maksa Rēgera sacerējumos, plkst. 20.00 Ļubļanā uzstāsies Polona Gantara (ērģeles), kamerkoris DeKOR un diriģente Petru Grasi ar slovēņu komponistu Ziemassvētku dziesmām un ērģeļmūziku, bet plkst. 21.00 tiešraižu maratonu noslēgs Gabrieli Consort & Players un diriģents Pols Makkrīšs Gdaņskā, atskaņojot Mihaela Pretoriusa Ziemassvētku mesu.