Latvijas Radio 3 "Klasika" kopā ar citām Eiroradio dalībvalstīm piedalījās starptautiski nozīmīgā projektā – Ziemassvētku koncertu tiešraidēs, kas apvieno ievērojamu Eiropas klausītāju auditoriju Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

Tradicionālajā tiešraižu maratonā 2016. gadā Latvija pārraidīja koncertu no Latvijas Radio I studijas. Pirmo reizi starptautiskajā Eiroradio tiešraižu projektā piedalījās trio Art-i-Shock – čelliste Guna Šnē, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un pianiste Agnese Egliņa. Tiešraidi vadīja Dagnija Grīnfelde, un šo koncertu translēja BBC, Dānijas, Igaunijas, Spānijas, Bavārijas, Zārbrikenes un Hesenes radio klasiskās mūzikas raidstacijas, bet tuvākajā svētku laikā to pārraidīs Austrijas, Bulgārijas, Čehijas, Grieķijas, Islandes, Īrijas, Lietuvas, Portugāles, kā arī Kanādas un Austrālijas sabiedrisko mediju klasiskās mūzikas programmas.

Trio Art-i-Shock nebaidās uzdrīkstēties – viņu koncertprogrammas ir kontrastiem un muzikāliem eksperimentiem bagātas. Komponists Platons Buravickis par mūziķēm teicis šādus vārdus: "Trio Art-i-Shock ir atradums jebkuram komponistam!"

18. decembra svētku koncertā trio piedāvāja vairāku latviešu autoru veikumu – programmā iekļauts Andra Vecumnieka "Valsis", Jāņa Lūsēna Neti, neti… un Riharda Dubras "Rudens kaislības", arī Alfrēda Šnitkes Stille Nacht trio dalībnieču aranžējumā,  populāras Ziemassvētku melodijas Andreja Puškareva speciāli veidotajos pārlikumos neierastajam trio Art-i-Shock sastāvam. 

Pirmais skaņdarbs, kuru 2011. gadā kopā spēlēja Art-i-Shock dāmas, bija Astora Pjacollas mūzika, un Eiroradio Ziemassvētku programmas ietvaros skanēs arī šī tango karaļa opuss "Ziema" no cikla "Gadalaiki Buenosairesā" Andreja Puškareva aranžijā.

Sandras Ņedzveckas sarunu ar mūziķēm klausieties šeit