26. februārī Latvijas Nacionālajā operā notika Džuzepes Verdi operas "Makbets "pirmizrāde, kuras muzikālais vadītājs un galvenais diriģents bija Mārtiņš Ozoliņš, režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs - Reinis Suhanovs, kostīmu mākslinieki - Mareunrol's, gaismu mākslinieks - Kevins Vins-Džonss, horeogrāfe - Linda Mīļā, videomākslinieks - -8.

Lomās: baltkrievu baritons Vladislavs Suļimskis, ukraiņu soprāns Tatjana Melņičenko, krievu tenors Sergejs Poļakovs, arī LNO solisti - Romāns Poļisadovs, Raimonds Bramanis, Gunta Cēse, Armands Siliņš un Rihards Mačanovskis.

"Galvenais Makbeta uzmanības objekts ir cilvēks un viņa psiholoģija – galvenā varoņa iekšējā konflikta tuvplāns. Šajā iestudējumā ceļosim pa Makbeta domu pasauli un izsekosim visam, kas notiek ar cilvēku, kad pār viņu sāk valdīt it kā kāds cits, bet patiesībā – ambīcijas un varas griba jeb vienā vārdā egoisms," topošo iestudējumu raksturo režisors Viesturs Meikšāns, kuram šis iestudējums ir debija uz Latvijas Nacionālās operas Lielās skatuves pēc ļoti veiksmīgā Kristapa Pētersona operas "Mihails un Mihails spēlē šahu" iestudējuma Jaunajā zālē.

Makbets ir Džuzepes Verdi desmitā opera un pirmā, kurai iedvesmu sniegusi Viljama Šekspīra daiļrade. Tā tapa pēc Florences Teatro de la Pergola pasūtinājuma un pirmizrādi piedzīvoja 1847. gada 14. martā. Pirmoreiz Rīgā opera "Makbets" pirmizrādi pieredzēja 1975. gada 18. oktobrī Edgara Vārdauņa monumentālajā scenogrāfijā. Iestudējums, kuru radīja diriģents Aleksandrs Viļumanis un latviešu režijas vecmeistars Jānis Zariņš kopā ar kustību režisori Ēriku Ferdu, kļuva par īpašu notikumu LNO ar neaizmirstamu Žermēnas Heines-Vāgneres  un Pētera Grāveļa interpretāciju Makbetu pāra atveidē. 2010. gadā Rīgas Operas festivālu diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā noslēdza "Makbeta" koncertuzvedums, ar kuru savā jubilejā kā pārliecinošs Makbets tika godināts Samsons Izjumovs. 

ieraksti no izrādei veltītās preses konferences ar radošās komandas piedalīšanos šeit