15. un 16. novembrī Latvijas Radio 1. studijā festivāla "Rīgas ritmi" rīkotās koncertsērijas Art of Riga Jazz ietvaros uzstājās pasaulslavenais ģitārists Čārlijs Hanters (Charley Hunter), dziedātāja Lūsija Vudvarda (Lucy Woodward) un perkusionists Dereks Filips (Derrek Phillips). 15. novembrī koncerta tiešraidi piedāvāja LR3 "Klasika".

"Čārlijs ir ģeniāls, tiešām unikāls mūziķis, jo viņš ir viens no retajiem, kurš perfekti pārvalda septiņstīgu un astoņstīgu ģitāras spēles tehniku," klāsta festivāla "Rīgas ritmi" mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns.  "Tā ir īpaša tehnika, jo mūziķis spēlē gan harmoniju, gan solo līniju, gan arī basa līniju.

Kā atzinuši mūzikas kritiķi, gandrīz vai netaisnīgi saukt Čārliju par ģitāristu, jo viņa muzikalitāte ievērojami pārsniedz to, ko mirstīgie var izdarīt ar dažām stīgām uz koka dēļa, kas ir ģitāra.

Patiesi, ir viegli aizmirst, ka viņam ir tikai 10 pirksti, jo – ja klausās, šķiet, ka tur muzicē arī basists un varbūt vēl kāds, klāsta Briežkalns. Viņš arī atzīmē, ka "Rīgas ritmu" mērķis allaž bijis atrast ko unikālu, Latvijas sabiedrībai un mūzikas mīļotājiem piedāvāt kaut ko interesantu, šeit vēl nebijušu. "Protams, arī šie mūziķi Latvijā būs pirmo reizi."

Savukārt, britu-amerikāņu dziedātāja un "Grammy" balvas ieguvēja Lūsija Vudvarda ir spēcīgas balss īpašniece, kura līdzās savai četru albumu solokarjerai uzstājusies kopā ar tādām mūzikas zvaigznēm kā Selīna Diona, Rods Stjuarts, Džo Kokers, Bārbra Streizande un citiem, kā arī arī leģendāro fusion jazz grupu "Snarky Puppy" un "Pink Martini".

"Esam lepni, ka varējām šo projektu atvest," gandarījumu neslēpj Briežkalns un atzīmē, ka ar koncertiem vēl viss nebeigsies, jo 16. novembrī plkst. 11 mākslinieki Latvijas Radio 1. studijā sniegs arī meistarklasi.

"Mūsu uzstādījums šogad ir ļoti interesants – itin visiem, ne tikai mūziķiem vai mūzikas skolu absolventiem vai audzēkņiem, kuriem ir viena no mūsu koncertsērijas biļetēm, kaut vai saglabājusies no jau izskanējuša koncerta, var nākt uz meistarklasi pa brīvu! Tātad jebkurš varēs piedalīties meistarklasēs, uzdot jautājumu. Galvenais jau ir mākslinieka tuvplāns. Tu vari sēdēt metru vai pusmetru no viņa un redzēt, kā top mūzika, kā top tehnika un kur slēpjas unikalitāte.

Man patīk, kā Čārlijs labi pateica: "Es neesmu džeza mūziķis, tāpēc esmu vienmēr labā noskaņojumā!" Jo džeza mūziķi vienmēr ir neapmierināti un viņiem ir savas ekspektācijas.

Bet viņš saka – "esmu vienkāršs mūziķis, un, ja godīgi, es nekad neesmu sapratis, ko nozīmē definējumi džezs, blūzs, roks un tamlīdzīgi". Viņš vienkārši spēlē savu mūziku."

Čārlijs Hanters un Lūsija Vudvorda aprīlī izdevuši kopīgu albumu. "Viņiem ir šī albuma prezentācijas tūre, un viena no pilsētām pasaules tūrē ir arī Rīga, par ko mēs ļoti lepojamies," atzīmē Briežkalns.