Festivāla BBC Proms koncertā 21. augustā Karaliskajā Alberta zālē Londonā uz skatuves bija Budapeštas Festivāla orķestris un diriģents Ivāns Fišers. Programmā - Prelūdija no Džordžas Enesku no Pirmās svītas, Bēlas Bartoka "Mūzika sitaminstrumentiem, stīgām un čelestai" un Gustava Mālera Ceturtā simfonija Solmažorā, kurā soliste būs vācu soprāns Anna Lūcija Rihtere. Koncertu Londonā klausījās Maruta Rubeze un starpbrīža telefonintervijā dzirdējām viņas iespaidus par dzirdēto un redzēto.

Budapeštas Festivāla orķestri ierindo pasaules desmit atzītāko simfonisko orķestru vidū, arī laikraksts The New York Times rakstījis, ka šis, “iespējams, ir pat pasaulē labākais simfoniskais orķestris”.
Viena no Budapeštas Festivāla orķestra veiksmes atslēgām slēpjas diriģenta Ivāna Fišera un mūziķu neparasti rafinētajā, 35 gadus koptajā saspēlē. Visdažādāko laikmetu, tautu un tradīciju muzikālās partitūras veidojušas šī kolektīva māksliniecisko seju, nozīmīgu vietu tā repertuārā ierādot arī netradicionāliem mākslas, dejas un mūzikas projektiem. Budapeštas Festivāla orķestris divkārt kļuvis par žurnāla Gramophone  balvas ieguvēju, kā arī ticis nominēts Grammy ierakstu balvai.

Budapeštas Festivāla orķestra dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs  Ivāns Fišers  ir viens no neparastākajiem un
pieprasītākajiem zižļmeistariem pasaulē. Kopš 2013. gada viņš ir arī Berlīnes Konzerthaus  orķestra un koncertzāles mākslinieciskais vadītājs, savukārt pirms tam vadījis Lionas opernamu un Dienvidaustrumanglijā esošo Kentas teātri. Cieša sadarbība Fišeram veidojusies ar Vīnes valsts operu, kurā iestudēti vairāki operuzvedumi, kā arī muzikālajiem teātriem Cīrihē, Londonā, Parīzē un Briselē. Ivans Fišers bijis biežs viesis arī pie Karaliskā Amsterdamas  Concertgebouw  un Klīvlendas simfoniskā orķestra, Ņujorkas, Berlīnes, Izraēlas un
Minhenes filharmoniķiem, Parīzes orķestra un citiem kolektīviem.
Ivans Fišers ir Ungārijas Mālera biedrības un Britu Kodāja akadēmijas dibinātājs. Par starpkultūru sakaru veicināšanu viņš ieguvis Ungārijas prezidenta Zelta medaļu un Pasaules ekonomikas foruma  Kristāla balvu. Augstāko apbalvojumu
kultūrā māksliniekam piešķīrušas Ungārijas un Francijas kultūras ministrijas.
Pēdējos gados līdzās diriģēšanai nozīmīga vieta mākslinieka radošajā dzīvē tiek ierādīta arī kompozīcijai. Ivana Fišera sacerējumi atskaņojumu piedzīvojuši daudzviet Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs.