14. augustā Karaliskajā Alberta zāle ar krāšņu noslēguma koncertu izskanēja festivāls BBC Proms, kur paši briti dēvē par  grandiozāko klasiskās mūzikas festivālu uz visas planētas. Tās ir  astoņas mūzikas piesātinātas nedēļas no 19. jūlija  līdz 14. septembrim, kad Londonas koncertzālēs, dārzos un parkos ir noticis vairāk nekā 150 dažnedažādu sarīkojumu, no kuriem vairāk nekā puse ir koncerti: simfoniskie, kamermūzikas un kormūzikas koncerti. Notika arī koncertsarunas un koncerti visai ģimenei, „jauno klausītāju skola” un t.s. meistardarbnīcas, kad jaunākā vecuma bērniem ļauts priekšnesuma laikā pasēdēt līdzās mūziķiem un arī pašiem iesaistīties īpašos jauniešu projektos, dziedot korī, spēlējot kādu instrumentu vai darbojoties ar perkusijām.

Šajā festivālā izskanējis daudz jaunas mūzikas – vairāk nekā 20 pirmatskaņojumu, un viens no tiem – Daniela Kidāna Woke tradicionāli atklājas arī Promenādes noslēdzošo vakaru. Pārējā programma bija kas līdzīgs mūzikas „saldēdienam” -  daudz skaņdarbu, ko saucam par populāro klasiku, slavenu operu slavenas ārijas, britiem mīļi un Promenādēs neiztrūkstoši šī festivāla dibinātāja Henrija Vuda un Persija Greindžera opusi ar zināmas patriotiskas nots klātbūtni. 

Šis, pēdējais BBC Promenādes  koncerts, ir īsteni tautas svētki, kuros apkārt valda līksmība, gaisā uzvijas karodziņu jūra un baloni. Un publika notiekošajā iesaistās ne tikai sitot plaukstas, bet arī aktīvi iesaistoties līdzdziedāšanā.

Koncertā piedalās amerikāņu mecosoprāns Džeimija Bārtone, koris BBC Singers, BBC simfoniskais orķestris, koris un diriģents Sakari Oramo.