BBC Promenādes koncertus mēdz dēvēt par pasaulē dižāko, iespaidīgāko un daudzveidīgāko festivālu.

Koncertu maratons – lielākoties Londonā, bet arī citās pilsētās – ilgs līdz pat 9. septembrim, ar koncertu ik dienu, un diviem, trim – brīvdienās. Festivāla epicentrā – Karaliskajā Alberta zālē – būs dzirdami vismaz 15 izcilākie britu pašu orķestri, bet vēl gaidāmi arī Berlīnes, Brēmenes, Cīrihes, Budapeštas un Bostonas pasaulslaveno orķestru iznācieni. Neizpaliks arī kamermūzikas, džeza un etnofolka akcenti.

Festivāla atklāšanas koncertā muzicēja pianists Pols Lūiss, koris “BBC Singers” un BBC simfoniskais koris, BBC simfoniskais orķestris, diriģente bija ukraiņu izcelsmes somu mūziķe Daļa Stasevska.

Programmā – Edvarda Grīga Klavierkoncerts, itin daudz Žana Sibēliusa mūzikas – gan tik populārā simfoniskā poēma “Somija”, gan tik mazzināmā melodrāma teicējam, korim un orķestrim “Snēfrida” op. 29. Vēl koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos ukraiņu komponistes Bohdanas Froļakas simfoniskā miniatūra “Lai gaisma top” un Bendžamina Britena “Jauna cilvēka ceļvedis orķestrī” jeb variācijas par Henrija Pērsela tēmu.