15. jūlija  vakarā LR3 "Klasika" vilnī  tiešraidē no Karaliskās Alberta zāles Londonā bijām klāt pasaules lielākā un lieliskākā  klasiskās mūzikas festivāla – BBC Promenādes atklāšanā. Festivāla direktors Deivids Pikards atzīmējis: „Domājot par to, kas padara šo festivālu tik īpašu, gribētos izcelt divas lietas: šī festivāla iespaidīgo vēsturi, kas iesniedzas  krietni pāri simtgadei, kā arī īpašo gaisotni, ko piedāvā Karaliskā Alberta zāle, kur šie koncerti arī pārsvarā notiek. Festivāla klausītāju auditorija daudzējādā ziņā ir ļoti jaukta un kopumā nosliecas par labu gados jaunākiem klausītājiem,  salīdzinot ar publiku citos klasiskās mūzikas koncertos Lielbritānijā.

Festivāls norit vasarā astoņu nedēļu garumā, un ir klausītāji, kas izbauda visus 70-80 koncertus (šogad festivāla piedāvājumā līdz 10. septembrim 72 koncerti).  

Es teiktu, ka šī publika,  kad tas nepieciešams,  spēj būt arī gana trakulīga, toties, atskanot klusai mūzikai, jūs sadzirdēsiet pat adatu nokrītam”.

Promenādes koncertos tiks svinētas vairākas nozīmīgas jubilejas, tostarp šogad simtgadi svin pati BBC raidorganizācija, skanēs arī daudz jaunas mūzikas, taču atklāšanas koncertā klausītāju sirdis saviļņoja Džuzepes Verdi „Rekviēms”. Muzicēja BBC Kārdifas dziedoņu konkursa laureāte, Dienvidāfrikas soprāns Masabane Sesilija Ravanaša, britu mecosoprāns Dženifera Džonstona, korejiešu dziedoņi tenors Deivids Džunhuns Kims un basbaritons Kihvans Sims, Crouch End Festival koris, BBC simfoniskais koris un orķestris šī kolektīva galvenā diriģenta Sakari Oramo vadībā.

Pievēršot īpašu uzmanību šā gada vasaras festivāliem, no kuriem daudzi pilnā apjomā atgriežas pēc vairāku gadu pārtraukuma, EBU piedāvā krāsainas „Pastkartes”, to vidū arī BBC PROMS veltītā.