BBC Promenādes koncerta tiešraidē no Karaliskās Alberta zāles Londonā BBC simfonisko orķestri un BBC simfonisko kori diriģēs Klauss Mekele. Turklāt varam būt īpaši lepni, jo BBC simfoniskā orķestra rindas šovakar papildinās latviešu mūziķes: vijolniece Žanete Uškāne un altiste Santa Vižine.

Šogad festivālā īpaši vērienīgi tiek svinēta Sergeja Rahmaņinova 150. gadskārta, un šajā koncertā lieliskā Juidzja Vana atskaņos Rahmaņinova Rapsodiju par Paganīni tēmu.

Skanēs arī viens no britu publikas pašiem iemīļotākajiem darbiem – Viljama Voltona episkā, bet arī tik dinamiskā kantāte “Belzacara dzīres”, kuru Herberts fon Karajans savulaik nodēvēja par pašu lieliskāko 20. gadsimta pirmajā pusē komponēto kormūziku. Solists būs baritons Tomass Hempsons.

Un vēl, pateicoties šim koncertam, “Klasikas” orbītā pašu pirmo reizi nonāks kāda salīdzinoši nesen atklāta zvaigzne – peruāņu komponists Džimijs Lopess Bellido. Spriežot pēc tā, ka viņa mūziku regulāri ne tikai spēlē, bet arī pasūtina Eiropas un Amerikas vadošie orķestri,  ka tā skan ne tikai nozīmīgākajos laikmetīgās mūzikas festivālos Donauešingenē, Darmštatē un citur, bet arī tradīcijām bagātās koncertvietās – Amsterdamas Concertgebouw, Vīnes Musikverein, Leipcigas Gewandhaus u. c., Lopesa Bellido skaņurakstā sadzirdēsim ne tikai lielisku modernā orķestra pārzināšanu, bet arī kādu īpašu suģestiju.

Džimijs Lopess Belido ir dzimis Peru galvaspilsētā Limā, kur studējis Nacionālajā konservatorijā pie Enrikes Ituriagas , bet pēc tam – Helsinku Sibēliusa akadēmijā pie veseliem diviem tiešām nozīmīgiem somu mūsdienu komponistiem – Veli-Mati Pūmalas un Ēro Hēmeniemi. Pēc tam arī Kalifornijas Berklija Universitātē pie Edmunda Kampiona. 

Bet BBC Promenādes koncerta tiešraidē dzirdēsim 2012. gadā tapušo opusu Perù Negru, par kuru komponists saka – to iedvesmojusi afro-peruāņu kultūra. Un piebilst – neskatoties uz to, ka tajā ieskanas sešas afro-peruāņu dziesmas, tas vienlaikus ir arī ļoti personisks darbs. Jo virsuzdevums bijis nevis folkloru kopēt, bet gan to asimilēt, gala beigās radot savu paša folkloru.

https://www.jimmylopez.com/