Tiešraidē no Minhenes Herkulesa zāles - Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un tā galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs kopš 2023. /2024. gada sezonas Saimons Retls (Sir Simon Rattle, 1955) satiekas ar jau kopš jaunības un arī draudzības ar Marisu Jansonu (1943-2019) apbrīnoto kolektīvu jaunā programmā.

Tās ievaddaļā atklājās diriģenta mīlestība pret Riharda Vāgnera mūziku (tā dokumentēta kopā ar lieliskiem solistiem un Bavārijas Radio SO ieskaņotos albumos laikā no 2015. - 2023. gadam). Šajā notikumā - Prelūdija un "Izoldes mīlasnāve” no operas „Tristans un Izolde”.

Nākamais un šīs programmas noslēpumainākais opuss bija britu komponista Tomasa Adesa (1971) jaundarbs Aquafer (Bavārijas Radio simfoniskā orķestra, Kārnegija zāles un Vīnes Mūzikas biedrības kopīgais pasūtinājums).Tomass Adess ir ne vien ievērojams komponists un pianists, bet arī diriģents, kurš 2020. gadā arīdzan stājies pie Bavārijas Radio simfoniskā orķestra pults. Arī pats jaundarbs Aquafer, kura nosaukums būtu tulkojams kā „Ūdens nesējslānis”, ir simbolisks komponista un Saimona Retla draudzības un sadarbības apliecinājums, jo tieši Retls 1997. gadā kopā ar Birmingemas simfonisko orķestri pirmatskaņoja vienu no pašiem pirmajiem slavenajiem Adesa skaņdarbiem – Asyla, un 2002. gadā pirmoreiz tikās ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri tieši šajā Adesa mūzikā.

Programmas ietvarā arī L. van Bēthovena Sestā simfonija Famažorā op.68 („Pastorālā”), aicinot doties dabā līdz ar pavasara vēstnešiem mūzikā.