Stokholmā notiekošais Baltijas jūras festivāls 28. augusta vakarā 100. gadskārtā godināja leģendāro zviedru diriģentu, 20. gadsimta jaunās koru skaņas izveidotāju Ēriku Ēriksonu (1918–2013). Savos koros - Stokholmas kamerkorī (kopš 1988. gada tas nes Ēriksona vārdu), Zviedrijas Radio korī un 40 gadu vadītajā Upsalas vīru vokālajā vienībā Orphei Drangar – viņš izkopa šodienas "ziemeļu skaņu", dzidru un tīru instrumentālu kora skanējumu ar sulīgiem un dziļiem altiem un basiem. Viņa estētiskie ideāli savulaik iedvesmoja Imantu Kokaru izlolot slaveno kamerkori Ave sol, arī Latvijas profesionālie koru skanējumā manāmas Ēriksona darbības pēdas.

Sigvards Kļava: "Ar savu profesionālo koru izkopto algoritmu Ēriksons ir viena no nozīmīgākajām figūrām koru kultūrā. Viņš izveidoja ne tikai jaunu skaņu, bet arī profesionālā kora dzīvības formu, kas šodien ir būtiska mums visiem. To kā normu pieņēma ne tikai zviedru, bet arī Eiropas kori. Ar savu jauno mūzikas kvalitāti viņš 70. gados strauji pārkāpa vienas nācijas robežas. Ēriksona vārds ir saistīts ar kora skunsti kā tādu, nevis viena kolektīva vai maza reģiona veiksmes stāstu. Tas arī parādīja, cik ļoti izpildītāji ietekmē komponistu jaunradi,"

Zviedrijas Radio koris, Latvijas Radio koris un Igaunijas filharmonijas kamerkoris diriģentu Sigvarda Kļavas un Tenu Kaljustes vadībā Ērika Ēriksona simtgadei veltītajā koncertā Bervalda zālē Stokholmā atskaņoja:

Raminta Šerkšnīte (1975, Lietuva) "Sakura" (pirmatskaņojums)

Ēriks Ešenvalds (1977) "Piliens okeānā"

Veljo Tormiss (1930-2017, Igaunija) "Dzelzs apvārdošana"

Ingvars Līdholms (1921-2017, Zviedrija) ... a riveder le stelle

Rihards Štrauss (1864-1949) "Vakars" op. 34

Arnolds Šēnbergs (1874-1951) "Miers virs zemes" op. 13

Tiešraidi no Stokholmas vadīs Ilga Auguste.