Svētdien, 20. decembrī, Latvijas Radio 3 "Klasika" kopā ar Eiroradio dalībvalstīm piedalās plašā starptautiskā projektā – Eiroradio Ziemassvētku dienas tiešraižu maratonā! Ceturtajā adventē no plkst. 11.00 līdz 21.00 izskanēs koncerti Londonas, Kopenhāgenas, Monreālas, Reikjavīkas, Helsinku, Tallinas, Budapeštas un Stokholmas dievnamos un koncertzālēs. Latvija plkst. 16.00 vērienīgajā norisē piedalīsies ar Uģa Prauliņa ciklu „Mesa un interlūdijas L’homme armè, kuru Latvijas Radio 1. studijā pirmatskaņos vokālais ansamblis Ars Antiqua Riga (mākslinieciskais vadītājs Pēteris Vaickovskis), Vairis Nartišs un Kaspars Majors (baroka trombons sakbuts), Jānis Pelše (ērģeles) un autors pie taustiņinstrumentiem.

 

Izvērstajā jaundarbā, kurā sakrālās mūzikas tradīcija ieaugusi mūsdienu skaņu ainavā, ir interlūdijas, tradicionālās mesas daļas un dziedājumi ar Bībeles tekstiem, bet visu caurvij anonīma renesanses autora dziesmas L`homme armé motīvi. Pēteris Vaickovskis:

„Šī mūzika ir ļoti tēlaina, katram klausītājam būs iespēja izsapņot savu Ziemassvētku stāstu citā kontekstā, arī kā kara vīra ("L’homme armè") misiju un lielo miera vēstījumu. Uģis Prauliņš savā mūzikā vēsta par saticību, piedošanu, līdzcilvēka mīlestību, toleranci un sadzīvošanu.”

„Mesa un interlūdijas L’homme armè” izskanēs četrpadsmit Eiroradio dalībvalstu sabiedriskajos medijos.

Ars Antiqua Riga ir profesionālu dziedātāju apvienība, kura darbojas kopš 2010. gada un tās repertuāra pamatu veido Eiropas viduslaiku un renesanses mūzika. Ansambļa sastāvā: Rūdolfs Bērtiņš /kontrtenors/, Normunds Ķirsis /tenors/, Jānis Kurševs /tenors/, Vitālijs Stankevičs /baritons/ un Pēteris Vaickovskis /bass/.

Koncerta rīkošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Video tiešraide skatāma LR3 mājaslapā un Facebook kontā.