"Vīnes filharmoniķu" brīvdabas koncerts Šēnbrunnas pilī ir slavenā orķestra koncertsezonas kulminācijas brīdis, kas šogad izskanēja diriģenta Andra Nelsona vadībā. Soliste - konkursu Operalia un Queen Sonja 2015. gada laureāte, norvēģu dziedātāja ar dramatiskā soprāna balsi Lise Davidsena. Programmā: orķestra lappuses un dziedājumi no Riharda Vāgnera operām "Valkīra" un "Tannheizers", dejas no Bedržiha Smetanas skatuves darbiem un simfoniskā poēma "Vltava" no cikla "Mana dzimtene", Džuzepes Verdi operu fragmenti, Arama Hačaturjana baletmūzika un Valsis no Dmitrija Šostakoviča "Džeza svītas", kā arī lappuses no Imres Kālmāna operetes "Čārdāša karaliene".

Vasaras nakts koncerta Šēnbrunnas pilī tradīcijas aizsākums meklējams 2004. gadā, un pie "Vīnes filharmoniķu" diriģenta pults šajos koncertos stājušās tādas personības kā Zubins Meta, Daniels Bārenboims, Lorins Māzels, Kristofs Ešenbahs, Gustavo Dudamels, 2022. gadā to darījis un arī šogad šos pienākumus  veiks latviešu maestro.

Andrim Nelsonam, šobrīd Bostonas simfoniskā orķestra un Leipcigas Gewandhaus galvenajam diriģentam, bijusi lieliska sadarbība ar "Vīnes filharmoniķiem" gan 2020. gada Jaungada koncertā, tā turpinājās arī Zalcburgas festivālā, kopīgi veikta virkne ierakstu, atzīmējot L. van Bēthovena 250. gadskārtu 2019. gadā ar visu simfoniju ieskaņojumu, kā arī J. Brāmsa klavierkoncertu iemūžinājums ar Helēnas Grimo solo.

Šēnbrunnas pils un parka vēsture iesniedzas 14. gadsimtā, 16. gadsimtā tie bijuši Imperatora Maksimiliana II īpašumi, kur varēts ieraudzīt arī eksotiskus augus un putnus, bet, kā vēstī leģenda, nosaukumu  šai vietai piešķīris Imperators Matiass, kurš medību laikā atklājis brīnišķīgu avotu (schoener Brunnen). Pēc Osmaņu impērijas nodarītajiem postījumiem 17. gadsimtā atjaunot bijušo godību tika aicināts Romā meistarību kaldinājušais arhitekts Bernards Fišers fon Erlahs (1656-1723). Visā greznībā Šēnbrunnas pils uzplaukusi Marijas Terēzes (1717 – 1780) valdīšanas laikā, kad tika izveidots parka ansamblis ar iespaidīgo kolonādi Gloriette, kas 1994./95. gados restaurēta.