Tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas "Klasika" piedāvā šī gada festivāla "Rīga Jūrmala" krāšņākos notikumus – pasaulslavenā latviešu diriģenta Andra Nelsona un Baireitas festivāla orķestra koncertus! 

Baireitas festivāla orķestrī ik gadu satiekas izcilākie Vācijas un citvalstu labāko orķestru mūziķi, kas kopā muzicē gan festivālā, gan koncertturnejās. Šogad pirmo reizi vēsturē šis orķestris viesojas arī Rīgā, kuru par savām mājām reiz saucis pats Rihards Vāgners.

Kopā ar Baireitas festivāla orķestri un Andri Nelsonu uz skatuves kāps arī izcili Vāgnera mūzikas interpreti: soprāns Kristīne Gerke, kas uzstājusies pasaules vadošajos opernamos un tenors Klauss Florians Fogts, kas šobrīd tiek atzīts par vienu no izcilākajiem Loengrīna lomas dziedātājiem visā pasaulē.

Andris Nelsons, kuram Vāgnera mūzika ir īpaši tuva, sagatavojis niansētiizmeklētu opermūzikas programmu. 3. septembra koncertā Latvijas Nacionālajā operā izskanēs simfoniskās epizodes un dziedājumi no operām "Loengrīns", "Parsifāls" un tetraloģijas "Nībelunga gredzens" daļām "Valkīra" un "Dievu mijkrēslis".

Savukārt rīt, 4. septembrī, klausītājiem tiks piedāvāts Riharda Vāgnera operas "Valkīra" 1. cēliens, kurā solistiem Kristīnei Gerkei un Klausam Florianam Fogtam pievienosies arī Ginters Groisbeks (bass). Arī šo koncertu "Klasika" pārraidīs tiešraidē.

3. septembra koncerta programma:

Rihards VĀGNERS, "Loengrīns", WWV 75
– Ievads
– Tālā zemē (3.cēliens)
– Mans mīļais gulbi (1.cēliens)
– Vislielākā uzticība (3.cēliens)

Rihards VĀGNERS, "Parsifāls", WWV 111
– Ievads (1.cēliens)
– Amfortas! Rēta! (2.cēliens)
– Tikai ierocis līdzēs (3.cēliens)
– Lielās Piektdienas burvība (3.cēliens)

Rihars VĀGNERS, "Valkīra" WWV 86B
– Valkīru lidojums (3.cēliens)

Rihards VĀGNERS, "Dievu mijkrēslis" WWV 86D
– Zigfrīda ceļojums pa Reinu (1.cēliens)
– Zigfrīda sēru maršs (3.cēliens)
– Brinhildes nāves skats (3.cēliens)