Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla otro nedēļu vainago  Liepājas Simfoniskā orķestra pirmā tikšanās ar somu maestro Juhu Kangasu, kuru vieno sirsnīga draudzība un ilggadēja sadarbība ar Pēteri Vasku.

Juha Kangass: “Domāju, ka katra diriģenta pienākums ir popularizēt sava laika mūziku. 1991. gadā Pēterim Vaskam pasūtīju jaundarbu manam orķestrim (Ostrobotnijas kamerorķestrim) – tā tas sākās. Kopš toreiz Pirmās simfonijas Vasks man un manam orķestrim sarakstījis vairākus darbus.”

Šī koncerta programmā - Juham Kangasam veltītais darbs Musica serena un mīlestību apdziedošā fantāzija vijolei un stīgu instrumentiem Vox amoris.

Solo partiju atskaņos vācu vijolniece Katrīna ten Hāgena, kura 14 gadu vecumā  debitēja kopā ar Nirnbergas Simfonisko orķestri, ir Freies Orchester Leipzig koncertmeistare, kā arī F. Lista Veimāras Mūzikas Universitātes profesore un pasniedz F. Mendelszona Mūzikas un teātra universitātē Leipcigā.

Diriģentam Juham Kangasam tuva vienmēr bijusi arī Volfganga Amadeja Mocarta mūzika. Šajā koncertā izskanēs Sešas vācu dejas, 35. simfonija Remažorā ("Hafnera simfonija") un Obojas koncerts, kurā soliste būs Selīne Muanē no Francijas,.

23 gadu vecumā Selīne kļuva par vadošo obojisti Drēzdenes Valsts kapelā, ir regulāra viešņa "Vīnes filharmoniķu" un Londonas simfoniskā orķestra koncertos.

Tiešraidi no Liepājas vadīs Orests Silabriedis, starpbrīdī uz sarunu aicinot komponistu Pēteri Vasku un flautistu Reini Lapu.