"Klasikas" tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" dzīvojam līdzi 31. Liepājas Starptautiskā Zvaigžņu festivāla noslēguma koncertam, kurā uzstājas Ola Onabule (balss), Kārlis Vanags (tenorsaksofons), Edvīns Ozols (kontrabass), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Liepājas Simfoniskais orķestris, Latvijas Radio bigbends un diriģents Guntis Kuzma.

Programmā - Kārļa Vanaga Koncerta tenorsaksofonam, kontrabasam, sitaminstrumentiem ar orķestri Trio Collosus pasaules  pirmatskaņojums un kompozīcijas no Olas Onabules albuma Point Less.

Starpbrīdī - LSO mārketinga vadītāja Dzintara Hmiļevska saruna ar Olu Onabuli, kā arī Oresta Silabrieža intervija ar koncerta klausītājiem: tēlnieku Egonu Peršēvicu un veselības centra "Rūre" idejas autoru, izveidotāju un vadītāju Kristiānu Dāvi

 

Londonā dzimušais un Nigērijā skolotais Ola Onabule atgriežas Latvijā, lai pirmo reizi viņa samtainā balss skanētu arī Liepājā. Kā neviens cits šis dziedātājs māk vienā audumā saaust džezu un soulu, par ko 11. martā varēs pārliecināties Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla klausītāji.

Britu-nigēriešu dziedātājs un dziesmu autors Ola Onabule izveidojis veiksmīgu karjeru, nerimstoši strādājot ierakstu studijā un regulāri dodoties starptautiskās turnejās.

Trīsarpus oktāvas plašais, emocionālais un virtuozā baritona balss ir instruments, ar kura palīdzību mākslinieks stāsta par sociālo netaisnību, kas vienmēr ir aktuāla visā viņa radošajā darbībā.

Viņa jaunākais albums Point Less vēsta par vardarbību, imigrāciju, ksenofobiju, nodevību un cieņu, vienlaikus svinot dzīvi un brīdinot to apdraudošos sociālos spēkus.

Mākslinieks apcer mūsu pašreizējo vēsturiskās atmiņas trūkumu, kas ļauj valdīt neuzticībai un bailēm; uzdod filozofiskus jautājumus par vardarbību; pārdomā, kas ir īstais spēks: fiziskais vai garīgais; mēģina attēlot patiesu mīlestību ārpus visiem vienkāršiem stereotipiem.

Orķestrāciju Onabule jaunākā albuma Point Less dziesmām veidojis vācu diriģents Tobiass Bekers. "Viņa simfoniskās aranžijas izkausās nu ļoti garšīgi!" saka dziedātājs.

Onabule uzstājies daudzos prestižos džeza festivālos, tostarp Monreālā un Vankūverā, kā arī koncertzālēs un džeza klubos visā pasaulē.

"Onabule ir pilns komplekts: spēcīgs, izteiksmīgs dziedātājs un pārsteidzošs dziesmu autors ar asām atziņām par mūsdienu sabiedrību, ko vienmēr pauž poētiskā veidā. Viņa stilistiskās iezīmes ir plašas – āfrikāņu, latīņu, džeza, fanka, soula un popmūzikas, un tās visas saplūst dabiskā veselumā," raksta All About Jazz.

Šis koncerts būs īsti svētki simfodžeza mīļotājiem, jo pirmo reizi uz vienas skatuves tiksies Liepājas Simfoniskais orķestris un Latvijas Radio bigbends. Turklāt pirmatskaņojumu šajā vakarā piedzīvos Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga komponētais Trīskāršais koncerts Trio Colossus tenorsaksofonam, kontrabasam un sitaminstrumentiem, kā solistiem piedaloties Edvīnam Ozolam, Artim Orubam un pašam komponistam ar tenorsaksofonu.