Šoreiz ielūkojamies festivāla "Skaņu mežs" veidotajā programmā kultūras foruma "Baltā nakts" ietvaros.

Ar īpašu priekšnesumu "Baltajā naktī" uzstāsies ēģiptiešu komponiste Nensija Munira (Nancy Mounir), kas savā priekšnesumā sadarbosies ar latviešu instrumentālistiem, proti, Konstantīna Paturska vadīto stīgu kvartetu, mežradznieku Māri Evelonu un fagotistu Raimondu Gulbi. Gaidāms, ka Muniras priekšnesums būs balstīts materiālā no viņas albuma Nozhet El Nofous, kurā Munira aranžējusi vēsturiskus ēģiptiešu mūzikas ierakstus no 20. gadsimta mijas. Munira ir īpaši ieinteresēta brīvākajā ēģiptiešu mūzikas vēstures posmā pirms 1930. gadiem, kad to striktākām modālām sistēmām vēl nebija pakļāvusi valdošā kultūrpolitika. Minētais Muniras projekts tiek raksturots kā "žilbinoša savienība ar spokiem".

Pasākumā uzstāsies arī Francijā dzīvojošā, bet Libānā dzimusī brīvās improvizācijas saksofoniste Kristīne Abdelnūra (Christine Abdelnour). Abdelnūra Eiropas improvizētās mūzikas ainavā izceļas ar īpaši atšķirīgu un individuālizētu skanējumu – tas ir, kā komentē pati mūziķe, visai tāls no jelkādas stāstniecības, un tā vietā ir ieinteresēts klausīšanās metodēs un uztverē, kā arī ir izteikti norobežojies no frīdžeza ideomas: viņas skanējums tiek raksturots kā estētiski līdzvērtīgāks elektroakustiskajai mūzikai. Kritiķis Bils Maijers (Bill Meyer) par Abdelnūru saka šādus vārdus: "Viņa ir vairāk ieinteresēta uzzināt, ko jaunu spēj panākt ar savu instrumentu, nevis pārcilāt to, ko šis instruments ir spējis darīt pagātnē."

"Baltajā naktī" uzstāsies arī trokšņu mūziķis Džeksons Prets (Jackson-Pratt), ES atbalstītās novatoriskās mūzikas platformas SHAPE+ dalībnieks, datormūzikas komponists Roberts Švarcs (Robert Schwarz), čelliste Sarma Gabrēna, elektroniski procesētu ģitāru mūzikas projekts Ale Hop un latviešu komponiste Alise Rancāne

Raidījumā skan:

Jackson-Pratt – My Bouquet (A Romantic Phenomenon, Troniks, 2021.), 02:24, fragments
Nancy Mounir – Taala Ya Shater (Nozhet El Nofous, Simsara Records, 2022.), 03:23
Christine Abdelnour – fragments no solo koncerta Parīzē 2021. gada 22. oktobrī (iepriekš nepublicēts, 2021.), 6:38
Ale Hop – They Thought Of Themselves (Why Is It They Say A City Like Any City?, Karlrecords, 2021.), 6:25
Robert Schwarz – DKP (Clear Cues, ETAT, 2022.), 01:57
Alise Rancāne – truthistrue (iepriekš nepublicēts, 2023.), 03:35