"Klasikas" ēterā skan jau 27. avangarda mūzikai veltītā raidījuma "Tāda mūzika" izlaidums, un jaunu mūziku tam ir ierakstījis viens no visu laiku slavenākajiem brīvās improvizācijas mūziķiem - britu saksofonists Evans Pārkers (Evan Parker). Tāpat būs dzirdami arī klarnetista un ģitārista Aleksa Vārda (Alex Ward) un Endrjū Laila (Andrew Lisle) jaundarbi. 

Evans Pārkers šobrīd ir 77 gadus vecs; viņa primārie intstrumenti ir soprānsaksofons un tenorsaksofons. Medijs The Guardian Pārkeru ir nodēvējis par "saksofona novatoru" un viņa solo improvizācijas nodēvējis par leģendārām, savukārt medijs BBC nosaucis viņu par "izcilu" un iesvētījis par "vadošu britu saksofonistu".

Medijs The Quietus agrīno Pārkera solo ierakstu Monoceros uzslavē par to, ka tas pat četrdesmit gadus vēlāk izklausās radikāls. Savukārt enciklopēdiskais izdevums Penguin Guide To Jazz ar četrām zvaigznēm no četrām novērtējis Pārkera albumu The Snake Decides, piebilstot, ka tā ir īpaši nozīmīga mūsdienu mūzikas dokumentācija. Vēlāk izdevums to pievienojis arī tā saucamajam Core collection sarakstam, kas uzskaita visaptverošai džeza kolekcijai neaizvietojamus albumus.

Evans Pārkers ir virselpas meistars; šīs netradicionālā instrumenta spēles tehnika – apvienojumā ar fenomenālu kontroli pār virstoņiem – ļāvusi viņam attīstīt nepārtrauktā skaņā balstītu, tūlītēji atpazīstamu improvizēšanas stilu. Pārkers ir spēlējis kopā ar Dereku Beiliju, Deivu Holandu, Sesilu Teiloru, Entoniju Brekstonu un daudziem citiem. 

47 gadus vecais Alekss Vārds ir spēlējis un publicējis ierakstus kopā ar grupas Sonic Youth līderi Tērstonu Mūru, vadošo Londonas bundzinieku Stīvu Noublu un avantroka grupas This Heat dalībniekiem. Viens no populārākajiem projektiem, kur Vārds dzirdams, spēlējot ģitāru, ir trijotne N.E.W., kurā muzicē jau minētais Noubls un kontrabasists Džons Edvardss. Iepriekšējā "Tāda mūzika" izlaidumā viņš bija dzirdams ar solo klartnetes jaundarbu, taču, kā solīts, šomēnes atgriežas ar darbu elektriskajai ģitārai.

Savulaik Vārds bija pazīstams kā brīvās improvizācijas brīnumbērns -  jau divpadsmit gadu vecumā viņš spēlēja kopā ar neideomātiskās improvizācijas koncepta tēvu un teorētiķi Dereku Beiliju, savukārt jau 15 gadu vecumā publicēja savu pirmo ierakstu.

Vārds atzīst, ka viņa ģitārspēli ietekmējuši citi ģitāristi, ar ko viņš spēlējis kopā – Jūdžins Čedborns, Džons Rasels, jau minētie Beilijs un Mūrs, taču kā raksta medijs AllAboutJazz, viņa stils ir unikāls un tajā nav iespējams atpazīt citu spēlētāju ietekmi, vien nemieru meklējot arvien jaunus veidus, kā spēlēt, un sajūtu, ka ar paša kompozīcijām nekad nav gana – spēlēšanas procesā viņš šķietami meklē tajās "ko vairāk". 

2021. gada maijā koncerttelpas Cafe OTO izdevniecība Takuroku laida klajā Vārda jaunāko solo albumu The Trade

Trešais mūziķis, kas ēteram ierakstījis jaunas skaņas, ir kāds Vārda kolēģis – Līdsas Konservatorijas absolvents, bundzinieks Endrjū Lails, par kuru britu medijs The Quietus rakstījis šādi: "Jau divdesmit septiņu gadu vecumā Lails ir kļuvis par vienu no oriģinālākajiem bundziniekiem Lilebritānijā.” Kā vienu no savas karjeras spilgtajiem punktiem Lails atceras reizi, kad pirmo reizi uzstājās Cafe OTO. Viens no nesenākajiem Laila ierakstiem ir maijā iznākušais albums Pack and Fleet kopā ar Džonu Edvardsu, Dirku Serīzu un Kolinu Vebsteru. Jaundarbs, ko Lails iesniedzis raidījumam, ir ierakstīts trio sastāvā - tajā dzirdams arī kontrabasists Hjū Viljamss (Huw Williams) un ģitārists Pedro Velasko (Pedro Velasco).

Visbeidzot, pieminot pagājušonedēļ no dzīves aizgājušo ievērojamo mūziķi un izdevniecības Editions Mego vadītāju Pīteru Rēbergu (Peter Rehberg), tiks atskaņots fragments no viņa pēdējās uzstāšanās Rīgā - projekta NPVR koncerta festivālā "Skaņu mežs" 2020. gada oktobrī. 

Raidījumā tiks atskaņoti šādi darbi:

NPVR - Live at Skaņu Mežs 2020 (iepriekš nepublicēts, 2020), 7:38, fragments
Evan Parker - improvizācija raidījumam "Tāda mūzika" #1 (iepriekš nepublicēts, 2021), 5:43
Evan Parker - improvizācija raidījumam "Tāda mūzika" #2 (iepriekš nepublicēts, 2021), 2:53
Evan Parker - improvizācija raidījumam "Tāda mūzika" #3 (iepriekš nepublicēts, 2021), 1:35
Alex Ward - "Fort/The Cusp" raidījumam  "Tāda mūzika" (iepriekš nepublicēts, 2021), 15:50
Andrew Lisle, Pedro Velasco, Huw Williams - "Helicopter" raidījumam "Tāda mūzika" (iepriekš nepublicēts, 2021), 14:58