Raidījuma "Tāda mūzika" piektajā izlaidumā klausāmies jaunā zviedru brīvās improvizācijas saksofonista Matsa Gustavsona (Mats Gustafsson) ansambli The Underflow, kurā viņš sadarbojas ar amerikāņu mūziķiem - trompetistu Robu Mazureku (Rob Mazurek) un ģitāristu Deividu Grabsu (David Grubbs). Radio pirmatskaņojumu piedzīvo trijotnes skaņdarbs I'll Try Anything Twice

Piedāvājam arī izlasi no gaidāmā kultūras foruma "Baltā Nakts" pasākumiem, kas būtu interesanti tieši eksperimentālās mūzikas cienītājiem - tiek atskaņoti tādu 7. septembrī Rīgā gaidāmu mūziķu kā Ričarda Devaina (Richard Devine), Clausthome un Ninas Garsijas (Nina Garcia) skaņdarbi. 

Bet pārraides noslēgumā - divi pāragri no dzīves aizgājušā krievu avangarda mūzikas komponista Georgija Dorohova darbi - vārdus par komponistu raidījumam sacījis izdevniecības Fancy Music vadītājs Sergejs Krasins un komponists Dmitrijs Kurļandskis. Konkrētajos Dorohova skaņdarbos ir ievērojamas klusuma pauzes, un dažas to skaņas ir tik tikko sadzirdamas, tāpēc klausītāji ir aicināti "pieregulēt ausis". 

Raidījumā skan:

Joachim Nordwall - System for Psychic Expansion (The Ideal Black, iDEAL Recordings, 2016), 0:48, fragments
The Underflow (Gustafsson, Mazurek, Grubbs) - I'll Try Anything Twice (Vēl neizdots, 2019), 05:33
Richard Devine - Microscopium Recurse (Sort/Lave, Timesig, 2018), 08:58
Clausthome - Magnetic (Radiophare [ Lampe D'Ambiance ], Indiestate Distribution, 2005), 05:08
Nina Garcia/Mariachi - Fu/Mi (Mariachi, no lagos musique/Doubtful Sounds, 2018), 08:31
Georgy Dorokhov - String Trio (Selected Recordings, Fancy Music, 2013), 05:22. fragments
Georgy Dorokhov - Under Construction String Trio (Selected Recordings, Fancy Music, 2013), 04:13, fragments