Trešdien, 30. decembrī gaidāms divdesmit pirmais avangarda mūzikai veltītā raidījuma "Tāda mūzika" izlaidums. Jaundarbus LR3 ēteram būs radījuši sekojošie mūziķi: brīvās improvizācijas saksofoniste Kerolaina Krābela (Caroline Kraabel), komponists un improvizētājs Iļja Belorukovs (Ilia Belorukov) un Teksasā dibinātā trokšņu mūzikas grupa Black Leather Jesus.

Kolektīvs Black Leather Jesus tika dibināts 1989. gadā, un, kā jau liecina tā nosaukums, savā vizuālajā atribūtikā provokatīvi pievēršas geju ādas apģērbu fetiša subkultūrām un BDSM. Grupas sastāvs, izņemot tās dibinātāju, modes dizaineri un mūziķi Ričardu Ramirezu (Richard Ramirez), ir mainīgs, un kādā brīdī tā sastāvēja no veseliem 14 dalībniekiem. 2007. gadā grupa iesildījusi populāro indīroka apvienību Sonic Youth, un medijs Straight to pat salīdzina ar tādiem industriālās vai trokšņu mūzikas grandiem kā Throbbing Gristle vai agrīnā perioda Einsturzende Neaubauten. Medijs The Quietus uzsver, ka Black Leather Jesus izkopuši kontaktmikrofonos un apskaņotos priekšmetos balstītu, performatīvu harsh noise mūzikas formu, kas pastāv kā alternatīva slavenā projekta Merzbow proponētajam laptopu noizam.

Black Leather Jesus raidījumam radījuši skaņdarbu Dirty Pillow Talk. Šajā ierakstā dzirdams sekojošs grupas sastāvs: Ričards Ramirezs (Richard Ramirez), Šons Macuss (Sean Matzus), Kevins Novaks (Kevin Novak), Tomass Pupolo (Thomas Poupolo) un Domokos.

Kerolaina Krābela (Caroline Kraabel) ir dzimusi Kalifornijā, bet dzīvo Londonā, kur sākotnēji ieradās, lai spēlētu pankroku, taču iesaistījās improvizētās mūzikas scēnā. Viņa bieži sadarbojas ar savu dzīvesbiedru, ievērojamo kontrabasistu Džonu Edvardsu (John Edwards), pianistu Verjanu Vestonu (Veryan Weston) un vokālisti Megiju Nikolsu (Maggie Nicols), kā arī ir pastāvīga Londonas Improvizētāju Orķestra dalībniece. Viņas spēlēšanas stils ir izteikti balstīts, kā viņa pati to dēvē, sava intrumenta fizikalitātē un, protams, netradicionālās saksofona spēles tehnikās. Viņa ir viedojusi arī raidījumu Londonas radiostacijā Resonance FM.

Krābela raidījumam "Tāda mūzika" ierakstījusi piecu improvizāciju ciklu, ko iedvesmojis pēdējais ar Covid-19 saistīto ierobežojumu periods Lielbritānijā, kā arī tuvojošos breksita seku priekšnojautas. Skaņdarbu nosaukumi ir: Permanent Queue, Song Sentence, As One Door Closes So Does Another, How Can I Sing In My Island Prison un Widespread Congestion.

Iļja Belorukovs (Ilia Belorukov) ir Pēterburgā dzīvojošs eksperimentālais mūziķis, kas, spēlējot saksofonu, elektroniskas ierīces un rakstot partitūras, ceļojis cauri dažādiem eksperimentālās mūzikas žanriem, ieskaitot frīdžezu, gan "atomisku", gan redukcionisma improvizāciju, trokšņu mūziku, rokmūziku un elektro-akutisku. Starptautiski atzītākais Belorukova darbs ir 2019. gada dueta ieraksts Disquiet ar portugāļu bundzinikeu Gabrielu Ferandīnī (Garbiel Ferrandini). Šogad nācis klajā arī Studio Album – Belorukova dueta ieraksts ar nesen Rīgā spēlējušo bundzinieku un vokālistu Džeisonu Kānu (Jason Kahn). Viens no Belorukova ilgstošākajiem projektiem ir starpžanru ansamblis Wozzeck.

Belorukovs raidījumam radījis skaņdarbu Slipping Through The Ragged Shadows, izmantojot kontaktmikrofonu, vides ierakstus un sintezatoru.