27. jūlijā skan 38. avangarda mūzikai veltītā raidījuma "Tāda mūzika" izlaidums, un tas šoreiz noritēs tiktāl neizmēģinātā formātā - mūzikas izlasi ēteram būs sastādījis britu avangarda mūzikas saksofonists Seimūrs Raits (Seymour Wright), kuru 24. septembrī kopā ar kvartetu [Ahmed] varēs dzirdēt festivālā "Skaņu mežs".

Vadošais eksperimentālās mūzikas izdevums The Wire magazine nesenākajā numurā grupu [Ahmed] nodēvējis par "vienu no advancētākajām džeza grupām uz šīs planētas". Grupa par sava brīvās improvizācijas un arābu mūzikas sakausējuma pamatu ņem multi-instrumentālista Ahmeda Abdula Malika (Ahmed Abdul-Malik) daiļradi, taču reducē Malika kompozīcijas līdz ar agresivitāti un pieaugošu enerģiju atkārtotām skaņu drumstalām. Grupā līdzās Seimūram Raitam būs dzirdams arī pianists Pets Tomass (Pat Thomas), bundzinieks Antonēns Gerbāls (Antonin Gerbal) un kontrabasists Džoels Grips (Joel Grip).

Šis raidījuma izlaidums norit tiktāl neizmēģinātā formātā - no sākuma tiks atskaņots fragments no kvarteta [Ahmed] albuma Nights on Saturn, taču pēc tam - virkne skaņdarbu, kas šo mūziku iedvesmojuši.


Skan sekojoši mākslinieki - Mary & The Mirrors, Džana Raša (Jana Rush), Ornets Koulmens (Ornette Coleman), The Jazz Doctors, Čārlijs Pārkers (Charlie Parker), Pols Ebots (Paul Abbott) un Hasāns Ibn Ali (Hasaan Ibn Ali).

[Ahmed] koncerts festivālā “Skaņu mežs” noritēs kā daļa no projekta REMAIIN, kas pēta ārpus Eiropas ietekmes mūsdienu eksperimentālajā mūzikā. To atbalsta Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa".