Avangarda mūzikai veltītā raidījuma "Tāda mūzika" 20. izlaidumā būs dzirdama mūzika, ko improvizētāji Džons Edvardss (John Edwards), Seimūrs Raits (Seymour Wright) un Īlajs Voless (Eli Wallace) ierakstījuši īpaši LR3 ēteram.

Londonā dzīvojošais alta saksofonists Seimūrs Raits sāka publicēt mūziku ap gadismtu miju, un savas gaitas sāka leģendārās apvienības AMM perkusionista Edija Prevo vadītajās iknedēļas meistarklasēs ar nosaukumu London Improvisation Workshop. Seimūra Raita ievērojamākais ieraksts ir viņa otrais solo albums Seymour Writes Back, ko mediji The Guardian un The Wire nodēvēja par vienu no labākajiem 2015. gada eksperimentālās mūzikas ierakstiem.

Raidījumā tiks pirmatskaņots Raita skaņdarbs Futility Rite? [2020, after Brett Hornby's Insensitive (1979) and 808Melo's Dior (2020)]..

Kalifornijā dzimušo un kopš 2015. gadā Ņujorkā dzīvojošo pianistu Īlaju Volesu medijs The Brooklyn Rail raksturojis kā ar pārcilvēcīgu tehniku apveltītu brīvdomīgu pianistu, kura priekšnesumi ir žilbinoša un apdullinoša pieredze. Medija All About Jazz kritiķis Karls Akermans Volesu salīdzina ar Sesilu Teiloru un Satoko Fudži, piebilstot, ka Volesa tehnika tajā pašā laikā ir izaicinoši individuāla, savukārt viņa kolēģis no šī paša medija Trojs Dosterts Volesa tehniku raksturo kā spēcīgu un ornamentētu ar vardarbīgām nošu drumstalām, taču uzsver, ka Voless nekad nezaudē kontroli un pat visvētrainākajās improvizācijās dod mājienus uz, ja ne pārāk bieži īstenotu, tad vismaz jūtami potenciālu lirisku perspektīvu.

Latviešu muzikologs Armands Znotiņš kontrabasista Džona Edvardsa klātbūtni kādā ansamblī nodēvēja par tūlītēju kvalitātes zīmi, savukārt britku mūzikas kritiķis Ričards Viljamss savulaik rakstīja, ka Edvardss ir visai brīnišķīgs un līdz šim nav bijis nekā viņam līdzīga. Komiķis un mūzikas apskatnieks Stjuarts Lī Edvardsu dēvē par ar neierobežotu izdomu apveltītu spēlētāju. Šīgada rakstā medijam Idler, Stjuarts Lī pat iet soli tālāk un Edvardsu nodēvē par improvizētās mūzikas scēnas seju, un izsaka cerību, ka, ja koronavīruss iznīcinās mūsu civilāciju, citplanētieši kādreiz izpētīs mūsu kultūras paliekas un Džona Edvardsa vārdu ierakstīs mūžībā.

Raidījumā tiks pirmatskaņots Edvardsa skaņdarbs When Now.